şükela:  tümü | bugün
 • laplup labaluba twist diye dewam eder..
 • öztürk serengil'in, vahi öz'le birlik tellendirdiği, kendi deyişiyle o biçim nağme:

  "...
  öğren dansı sen benden
  bilmiyorsun dansı sen
  adımların derbeder
  cumbalatma yemem ben
  incitirim çenenden
  ..." gibi gayet de benim sallamakta zorluk çekmediğim lâkırdıları barındırır; upuzun bir süreçtir nitekim..

  mevzuu bu değildir aslında.. tabii.. yine aynı isimle, adnan varveren beyin bir şarkısı vardır ki, asıl evlere şenlik olan odur:

  "taksim'de bir durak
  durakta bir kadillak
  kadillak'ta bir manyak
  twist yap keyfine bak
  twiste gel ooh twiste gel"

  senelerdir arıyorum, şeyi, şu taksim'deki manyağı; durağı buldum, duraktaki kadillak'ı da buldum, ve lakin manyak imkânsız bir mendebur.. bu arada, mevzuubahis manyağın ötesinde, sittin senedir, şarkıyı hatırlayan da sadece anam ve sevgili aritmi bey oldu ya; bilhassa aritmi bey sayesinde yazılıyor şu satırlar.. daha çok uzatma hevesindeyim amma, twiste gidiyorum, gelecem..
 • ozturk serengil'in 964'de yayinlanmis bu isimli 45'liginin b-yuzunde o zamanlar adi hic duyulmamis olan ajda pekkan'in goz degdi bana isimli ilk kaydi yer aliyor.. ikili ayni yil adanali tayfur filminde de beraber rol almislardi..
 • elvis değil, bobby değil, johnny değil, cliff değil yalnız öztürk serengiiiiilllll diye sunulan twist çalışması
 • ozturk serengilin turkiye icin ne kadar yetenekli ve uluslararasi bir komedyen oldugunun hikmeti olarak arsivlenmesi gereken abidik gubidik sarki. sapka cikariyoruz ve turk mizahina katkida bulunan tum cennetliklere burdan el salliyoruz. bir gun yesilcam yerli man on the moonu cekecek olursa fonda abidik gubidik twist yankilanacak...
 • adnan varveren'e ait orjinal kayitinin 45 lik plagini ilkokuldan lisesona kadar bikmadan dinlediğim (sene 1976-1986) daha sonra plagini bir sekilde kaybettigim, seneler sonra bir sekilde aklima gelip icime ukte olan , internetin ve kazaanin altina üstüne getirdigim halde maalesef o orjinal kayidini bulamadigim sahane ötesi komik parca. bu parcayi nerden bulurum diye aylardir sürünürken birde bu günki ekmek teknesi dizisinde heredot cevdetin nişan töreninde bu parcayi igrenc ve detone bir sekilde 5 ses asagidan söylemesi beni dumurlardan dumurlara kosturmustur. ayrica sarkiyi abidik gubidik degilde abidik zibidik twist seklinde söylemesi de beynimde acaba bir copyright probleminden dolayimi * böyle yapti tadinda zihinsel aktivitelere sebebiyet vermemisde degildir hani.
 • ekmek teknesi adlı dizinin dün akşamki bölümünde, bir daha şahit olunması zor olacak bir sahneyle heredot cevdet'in söylediğini izlediğimiz şarkı...
  tuzruhi sayesinde sonunu getirememiştir o ayrı...
 • insanın içinde sürekli gülme isteği yaratan gerçekten de abidik gubidik bir şarkı...