şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kurtlar vadisi dizisinde capsiz abidinrolüyle gönüllere taht kurmuş karadenizli insan. rize ardeşenliymiş. kendisini "amerikalılar karadenizde 2" adlı filmde benzer bir rolde izledik. kurtlar vadisi dizisinde replikleri ve konuşmasıyla kendisini sevdirmişti. önceleri dublaj olan sesi sonra kendi sesine dönünce o muhteşem karadeniz şivesi ortaya çıktı ve onu çok sevdik. filmlerde dizilerde sıkça rol almasını istiyor istiyor ve istiyoruz.
  • diziye giriş hikayesi şöyledir:

kurtlar vadisi ekibi çekimler için kuru sıkı otomatik tüfek yaptıracaktır, yaptırmak istedikleri bu tüfekleri de sadece rize'deki bir firma yapmaktadır. kv ekibi firma sahibi ile iletişime geçer, "şu şu silahları yaptıracağız, kaç paraya mal olur?" diye sorar. kv yapımcıları "para istemiyorum, bana dizide rol ayarlayın yeter" yanıtını alınca olaylar gelişir...

(bkz: http://www.abidinyerebakan.com/)
  • kurtlar vadisinin unutulmaz karakterlerinden biri olan abidin i canlandırıyordu abidin yerebakan. bir ara kendi sesini kullandı , daha sonra dublaj cinayetine kurban gitti. deve tuncay ile girdiği muhabbetler tadından yenmezdi.

deve tuncay : sen mutluluğun resmini çizebilir misin abidin ?
    abidin : hayır abi , ben teknik resim okudum sadece teknik çizebiliyorum.
  • kendisinin yazdığı ve çok içten söylediği "polis" adlı şiiriyle tüm polis teşkilatının gönlüne taht kurmuş, pek muhterem bir zattır. gerek şiirin sözleri, gerek okuyuş tarzıyla, polis olsun olmasın herkesi ister istemez duygulandırıyor. $ükela abidin bey, başarılarınız daim olsun.

şiiri merak edenler için.
  • kolpaçino filminin ekrem abisidir.
  • benim için üzülme dizisinde de yer almıştır kahveci rolüyle..
  • ekrem abi ve çapsız abidin gibi canlandırdığı dizi ve film karakterleri ile akılda kalan aktör.