şükela:  tümü | bugün
  • ırak’ta yayın yapan ürdün merkezli haber kanalı dijlah tv’nin spikerliğini yapan sugar abbas jamil, programın hemen öncesinde ırak ordusunda olan erkek kardeşinin öldüğünü öğrendi. programa çıkan jamil, durumu anlatıp 'görüntüsü' için özür dileyerek sunuma devam etti.

gerçekten bunu yapmak gerekli mi, meslek bu kadar mı kutsal? yoksa ülke şartlarında ölüm sıradan bir durum hâline mi geldi?
    şahsi görüşüm hiç bir mesleğin insani duygularımızın önüne geçmemesi gerektiği.

kaynak:https://www.sozcu.com.tr/…dugunu-ogrenince-5571597/
  • anlık gelişen bir şey olduysa normaldir bence.
  • vazife namustur, iş ise ahlak.

namuslu ve ahlaklı bir insan bu izlediğimiz, takdir etmemek mümkün değil.

edit: olmayan aklınca hakaret etmiş bazı embesiller var.

bunlara laf anlatmak boş bir çaba ya, yine de deneyelim; vazife namusu, iş ahlakı, görev bilinci, sorumluluk duygusu ve bilinci önemli şeyler. bir takım süper zekalar “bunlar uydurma, saçma şeyler” der sonra da söylenir “ülkede her şey kötü!” diye. acaba neden kötü sayın çok bilmiş? bu sağlamadığın uydurmalara uymadığından değildir herhalde, değil mi? “aman ya bir şey olmaz” kafasıyla devam edin siz.
  • ortadoğu cephesinde yeni bir haber yok, spikerler abilerinin ölüm haberlerini sunuyor.

(bkz: all quiet on the western front)
  • benim anlayamadigim olay.

sporcular, artistler falan da yapiyor.

benim ailemden biri olse, allah korusun, umurumda olmaz o an yaptigim sey.

bunu yapan kisinin ovulmesi de ayrica sacma, ben olsam kizarim.
  • saçmalıktır.

kutsalmış, ahlakmış. bırakın lan bunları. kişinin tercihidir anlarım ama bunu kutsamak yüceltmek bence aptallığın daniskasıdır. var böyle tipler. babası ölmüştür sahneye çıkar şarkı söyler, maça çıkar top oynar falan. manyak mısınız lan siz. hasta mısınız? hadi bu adamda bir şey de yok. gerek var mı cidden ya!
  • adam için zor olmuştur. kim bilir ne duygu yaşadı bilemeyiz.
  • bildiğim kadarıyla tiyatrocularda böyle durumlarda çıkıp oyunlarını oynarlarmış. iş ahlakını yüceltmeye yönelik bir davranış gibi geldi bana.
  • saçmalık. bunu "profesyonellik, meslek aşkı, iş ahlakı ve etik" gibi değerlerle açıklamak mümkün değil. insanız biz arkadaş insan!!! bizi, hayvanlardan, robotlardan, makinelerden ayıran duygular ve hisler var. üzülmek de bunlardan birisi. insanın en yakını kaybettiği bir anda acısını yaşamak yerine işini yapması bence o kişiye yeteri kadar sevgi duymadığındandır. düşünsene anan ölmüş baban ölmüş, kardeşin ölmüş sahneye çıkıyor şarkı söylüyor ve insanları eğlendiriyorsun. eee oldu olacak kokolu alkollü sex partisi yapın bari. ölenle ölünmüyor elbet hayat devam ediyor ama her insan, acısını yaşamak ister, üzülmek ister, ağlamak ister.
  • saçmalıktır. patronunuz, devletiniz yada sizi sömüren her kimse onun uydurduğu kutsalla sizi kandırmasıdır.

abin, baban, karın, çocuğun, kocan, annen, ablan bunlar ölecek sende görev diye devam edeceksin, sikerler öyle kutsalı.