şükela:  tümü | bugün soru sor
 • twitter’dan yaptığı paylaşımlar sonrası intihar girişiminde bulunan ve ne mutlu ki şu anda aramızda olan gamze! hikayesi bir çoğumuzun inanmakta zorlandığı türden. bir çoğumuzun diyorum çünkü gamze’miz ne yazık ki ne ilk ne de son. 8 yaşından beri öz abisi tarafından uğradığı cinsel istismar sonrasında, şu anda 27 yaşındayken, günlüğünde yazılanları sosyal medyada paylaşıp intihar etmek yani kendi tabiri ile yok olmak istedi. gamze şu anda tüm yaşanılanlara rağmen aramızda ve biz artık onun hikayesinin bir parçasıyız! o yıllarca içinde büyüttüğü çığlığı bizimle paylaştı. şimdi sıra o çığlığı büyütüp sorumlularını rahatsız etmekte.

  gamze’nin twitter adresi; linke tıklayabilirsiniz!

  edit: durumun hukuki boyutunu bilemiyorum. bu nedenle şu aşamada bir iddia olduğunu söylemek daha anlamlı olur.

  edit2: twitter geçmişinde rahatsız edici paylaşımlar varmış. olay savcılığa intikal ettiğinde daha net bir şeyler söyleyebiliriz. bize sadece sesini duyurmak düşer. gerisi türk adaletine kalmış.
 • umarım yalan haberdir dediğim, mide bulandıran bir cinsel istismar iddiasıdır.

  yalnız gamze denilen arkadaşın twitter'daki şu ve bu paylaşımları da midemi bulandırmakta.

  abisini -varsa- hemen linç etmek yerine, sosyal medya üzerinden ilgi toplamak için yapabilme "ihtimalini" de göz ardı etmemek lazım. tweetlerini incelediğimde biraz ilgiye düşkün gibi.

  ilk cümlemde bahsettiğim gibi; umarım yalan haberdir ve ilgi çekmek için uydurulan bir yalandır. aksini düşünmek dahi istemiyorum, kulaklarımın şahit olacağı en iğrenç durum olabilir. allah korusun.
 • ulan bunlar nasıl insan. biz akrabalarımıza bile kardeş gözüyle bakarız. adam öz kardeşine ızdırap oluyor. ne yazsak boş.
 • yaşanan bu kabuslara ne denir, ne denirse yeterli olur bilmiyorum ama tek bildiğim; sen çok güçlüsün gamze!

  gücünü asla hafife alma. bunca yıl dayanma gücü buldun ve artık bil ki bundan sonrası çok daha kolay olacak çünkü yalnız değilsin. umarım bunu okursun. dertler de paylaştıkça azalır. sen bir son isterken kendin için güzel bir başlangıç yaptın aslında. ihtiyacin olan psikolojik desteği verebilecek bir çok güzel kalpli insan bulabileceğimizden eminim. (buradan ve twitter'dan destek çağrımdır.) yepyeni bir hayatın olsun gözlerini dünyaya yeniden açtığın o gün. çiçekler daha güzel koksun, renkler daha canlı olsun. kendini artık sakın yalnız hissetme.
 • inanması güç bir olay... ınsanoğlundan her şeyi bekliyoruz artık.
 • dün gece twitter hesabından ailesi tarafından alıkonulduğunu ve darp edildiğini belirtmiştir. can güvenliliğinin olmaması nedeniyle de kendisine yardımcı olabilecek avukat çağrısında bulunmuştur.

  son alınan bilgi ise şu anda karakolda ve güvende olduğu yönünde.

  ben hala yaşanan olayın gerçek olmamasını diliyorum. yani böyle bir şeyin olmasına hala inanamıyorum. bu nedenle ne olursa olsun gamze'nin yardım çağrısına da kulak vermemiz gerekiyor.
 • abisinin adının mustafa mı yoksa murat mı olduğunu merak ettiğim gamze. umarım anlattıkları gerçek değildir. umarım yalancının tekidir. yalan söylüyor olması, anlattıklarını cidden yaşamış olmasının yanında çok hafiftir.

  https://eksiup.com/b6ba1bc49318

  https://eksiup.com/dde9eeb68736

  https://eksiup.com/fc2213099250
 • jinnews2 diye bir kürtçü feminist sitede haberi cikmis soyle diyor haberde;

  mersin'e yerleşen gamze'nin, dün akşam saatlerinde kaldığı eve giden ailesi tarafından şiddete maruz kalarak adana'ya götürüldüğü öğrenildi. yakın çevresine "ne olur beni kurtarın yoksa beni öldürecekler" diye mesaj atan gamze'nin, babası ve kendisini istismar eden abisinin gece saatlerinde yapılan şikayet üzerine gözaltına alındığı kaydedildi.

  yani ya tecavuz olayi yok ya da abi izmir canavari, hem gamze'ye hem babasina tecavuz etmis. bu durumda da bu olayin abisi tarafindan tecavuze ugrayan gamze'den ziyade kizkardesine ve babasina tecavuz eden sapik olarak ele alinmasi daha dogru olurdu.

  bi sosyal deney, feminist soyleme dikkat etme cabasi olabilir. umalim oyle olsun.
 • sonunda büyük ihtimalle yalan çıkacak. çok fazla çelişki var. umarım yalan çıkar. umarım bir dikkat çekme çabasıdır.

  arkadaş bir çelişki yakalamış.
  (bkz: #83974012)
 • bu işin altından da bir terör propagandası çıkar mı diye şüphe etmedim değil. güneşi rojbaj diye doğurmuş falan. zaten bu duruma göre tecavüz eden abisi de kürt. türklere iftira atabilecek bir durum yok. onu tecavüzden kurtaran devlete de bir teşekkür borçlu.