şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de birçok müzik türündeki şarkılara çekilen 'aşk acısı' temalı kliplerde göze çarpan konsept. (elbette diğer ülkelerde de örneklerini görmek mümkündür)

    klip çekimi için lüks bir villa veya tarihi bir mekan seçilmiştir. esas kadın şıkır şıkır abiye kıyafet içerisinde, yüzünde ciğer gibi bir makyajla, ahenk içinde olmayan tek bir saç teli olmadan mekanın içinde fink atmaktadır. kimi zaman bulunduğu yerden kıpırdamayanları da görmek mümkündür. acının şiddetine bağlı olarak kimi hikayelerde kişinin kendini oraya buraya attığı, duvarları okşadığı, duvara sırtını dayamak suretiyle ağır çekim yere iniş yaptığını görmek mümkündür.

    ve elbette ki makyajı gözlerinden akan yaşlardan etkilenmemektedir. yüzünde su tutmaz bir malzemeden yapılmış ikinci bir yüz katmanı vardır.

    kimi zaman da daha sıcak bir ev ortamı yaratılarak, etraf dağınık bırakılarak bir 'kendini salmışlık' hali sergilenmeye çalışılır. ama orada da yine olabildiğince seksi kıyafetler ve haller, yüzde de yine hatırı sayılır miktarda makyaj olduğu göze çarpar.

    bu kişiler şarkılarında hayatlarının karardığından, umutlarının yok olduğundan, paramparça olduklarından, yarı yolda bırakıldıklarından, aldatıldıklarından bahsederler. hayatta bir insanın başına gelebilecek en kötü şeylerdendir bu yaşadıkları. bunu da hallerine(!) bakarak anlamak mümkündür zaten.
  • şizofrenik halleri betimler.