şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: biyogenez) teorisinin aksine canlıların cansız varlıklardan üreyebileceğini ve hatta ürediğini savunan teori (olması gerek).
 • bu kapsamda bir rna world var. bunu oluştuduğu düşünülen, ve yaşamdan önce metabolizmanın ortaya çıktığını iddia eden sulphur iron world theory de teselli hediyelerimiz arasında.
 • bunla alakalı bir hikaye anlatayım. pastör var ya bizim bildiğimiz. o çok hristiyan bir abi aslında. mikropları fark ediyor, bu mikropların kendiliğinden ortaya çıkmıyor olması lazım. pastörizasyonla kasıyor, kasıyor, ve mikropların steril, korunmalı ortamda kendiliğinden üremediğini ispatlıyor. böylelikle hristiyanlığa hizmet etmiş oluyor. diyeceksiniz ki, ne alaka hristiyanlık?

  işte şu alaka, canlı cansızdan yaratılıp, var olmaz, canlı'yı ancak bir yaratıcı yaratır! yani adamın pastörizasyonu falan daha bulmadan aramasının sebebi bu. haliyle o dönem karşısına rakip olan çıkan diğer bilim adamları ise aynı paradigmada düşündüklerinden bunun tersini ispat etmeye çalışıyorlar; onlar abiyogenezci, canlılar cansız maddeden, bizim gözlemleyebildiğimiz kadar kısa zamanda ürer, sonra da evrimleşir, yolunu bulur kafasında. bunlar pastör'ün deneylere nasıl hile hurda kattığını, gerçekleştirdiği deneylerinin nasıl güvenilmez olduğunu ispatlıyorlar. ama pastör baskın çıkıyor, yarışmayı da kamuoyunu da kazanıyor. bunu nerde okumuştum hatırlamıyorum ama 'bilim'in bilimsel düşünce ışığında lineer ilerleyişi efsanesi'ne uymayan bir örnek olarak anlatıyorlardı. yani herkes bilimsel, herkes deneylerle, meneylerle sonuca ulaşıyor diye bir şey yok. hatta çoğunlukla herkes ideolojik çerçevede bulmak istediği sonucu arıyor.

  ama ş ilginç: tamam, pastör -gerçekten de- yayımladığı testlerde hem sahtekarlık yapıyor, hem ihmaller var, hem de diğer bilim adamları da 'deneylere göre steril' kabul edilen şartlarda da mikrop ürediğini ispatlıyorlar. neticede pastör saçma sapan bir gerekçeyle, sahte-ayıplı deneylerle pastörizasyon'u ve sterilizasyonu 'ispatlıyorken', karşısındaki rakipleri haklı gerekçelerle, denk ve güvenilir deneylerle sterilizasyonun olmadığını, spotane abiyogenez'in varlığını ispatlıyorlar ama kayda alınmıyorlar. şimdi pastör haklı desen değil, kendi bilimsel kapsamında hem sahtekar, hem de bilimdışı takılıyor, ama nihayetinde 'doğru' tarafta kaldığı için adıyla sanıyla anılıyor, kral muamelesi görüyor. buna karşın karşısındakiler hem bilimsel, hem ahlaklı, hem de genel anlamda bakıldığında 'haklılar' ama sınırlı bir çerçevede (anındalık) yanlış tarafta kaldıkları için unutulup gidiyorlar.

  işte bilim böyle bir şey.
 • hunharca savundugum teoridir. aksi halde bu kadar bocegin ebeveynlerinin, turlu pozisyonlarla evin her kosesinde yiyistigini kabul etmek gerekir.
 • yeryüzünde yaşamın canlı olamayandan nasıl gelişebildiğinin araştırılması.
 • (bkz: 28 şubat 2016 ekşisözlük direnişi)
  (bkz: #59097157)

  hi va haver un temps en la biologia humana, el medi ambient o qualsevol altra cosa vivent està un interessant debat sobre la manera de tornar a la matèria viva de la matèria inanimada. un material secundari que es converteixen espontàniament en humana*, l'altre costat és tota la humanitat d'una manera que comprimits niats present a la vigília de main* entrellaçats. està a la seva mare, que està en la seva pròpia mare ... eva amb un interval tal en el principal creuen que és possible trobar tota la humanitat ...

  stephen j. base gould d'acord amb el model de paquet niat no era menys materialista que l'altre. perquè eva creia que podien veure ana'cı i altres substàncies en les generacions humanes, tot i que els dispositius d'observació prou forta. fins i tot els recicladors són crítics de la forma en que l'assumpte és que parlotegen no poden proposar un model que també podria fer humanitzat. segons ells, els recicladors no eren científics, ja que albergaven un model que no pot ser omplert en virtut d'una fe buida. mentre que les persones model niats poden ser falsificats per model d'observació.

  quan es va retirar niat incorrectament model d'home. sembla ser verificat si els avenços de la ciència s'acosta recicladors corresponentment ... però que està codificat amb tots viuen de 4 lletres de l'alfabet de la informació de la construcció, és a dir, yazı'n és la base de la vida van descobrir que nien pattern van ser encara més raonable ulls d'ingressos ... la ment es prenen les coses però; l'escriptura, més vell que humana ...

  o "sap" s; no estan sorpresos per alguna cosa en la seva versió de la mateixa fusta. ii estan confosos; marvel és el seu culte.
 • şurada enterasan bir mekanizma anlatılmış:
  http://www.youtube.com/watch?v=u6qyddgp9eg
 • (bkz: rna world)
hesabın var mı? giriş yap