şükela:  tümü | bugün
  • abızıtan kişilere tavsiye ediliyor.
  • bipolar için şimdiye kadar kullanmış olduğun en etkili ilaç. lakin aşırının ötesinde uyku yaptığı için ( günde 3-5 saat uyanık kalabilmek), bırakmak zorunda olduğum, ve diğer ilaçların onun yerini tutmadığı ilaç.
  • mide bulantısı fazladır bu ilacı kullananlarda. (bkz: zyprexa)
  • en az kilo aldiran antipsikotik.
  • parsiyel dopamin ve parsiyel serotonin agonistidir. 10 mg ustu dozlarda akatizi yapabilir
  • risperdal yerine kullanmaya başladığım zıttırık.

risperdal cok uyku yapıyordu. sanki bu daha az yapiyor gibi ya bakalım hayırlısı.

edit: cok pis akatizi yaptı. reversibl ama göreceğiz ne kadar reversibl.
  • akatizi yaptığı doğrudur. akatizi varsa huzursuz bacak sendromu da vardır zaten. iki hafta boyunca selectra ile birlikte yarım tablet kullandım, sonrasında yan etkilerden kaynaklı kesmek zorunda kaldım. yani cefasını çektim ama sefasını süremedim.
  • (bkz: aripiprazole)
  • uyku, uyku ve uyku yapan ilaç. ayrıca aşırı kas gevşemesi de getirisi. 5 mg kullanıyorum ama kafadan bütün kötü senaryoları, anlamsız düşünceleri söküp alıyor. işini yapan bol yan etkili ilaç.
  • doktorumun 'seni yolda yürürken birilerinin takip ettiğini düşünüyor musun?' sorusuna 'hayır' diye cevap vermeme rağmen şizofreni başlangıcı olabileceğine kanaat getirerek verdiği ilaçtır. uyku yaptığını bende düşünüyorum ancak tek antidepresanım bu olmadığı için hangisi daha çok yapıyor kestiremiyorum. kafadaki anlamsız şüpheleri sildiğini söyleyebilirim. çok şüpheci biriyseniz rahatlatıyor en azından.

edit:abizol antidepresan değil antipsikotik imiş. microfine'ye teşekkürler.