şükela:  tümü | bugün
 • son durum; evlendi. bizden gizli adamla iletişim kurmuş ve ona inanıp gitti, habersizce. gider gitmez rızası olduğuna dair polise götürüp imza attırtmış. telefonunu da almış polislerden kontrol etmeden, sonra telefonunun resetlendiğini görmüş. söyleyecek bir şeyim yok. o yüzden yazamadım. merakta bıraktığım için özür dilerim. öyle ya da böyle, kendince birçok sebepten dolayı evlendi. kendisine bu dengesizliklerinden ötürü kızgınım doğrusu, yine de anlayabiliyorum bir nebze ama bu sürecin bana yaptıklarını onun anlayamamasını anlayamıyorum. iletişim kurmuyorum fazla, en son iyi olduğunu söylemişti. evlendiği için de bütün suçluların yaptıkları yanlarına kar kalacaktır. halbuki ilerleme de kaydediyorduk olayda.
  umarım iyi olur demekten başka elimden gelen bir şey yok.
  daha fazla bu olayı hatırlamak istemiyorum, başlığı canlı tutmayın lütfen.

  mail adresim: isteoentryler@gmail.com
  5. #68253680
  4. #67708688
  3. #67702285

  bulunduğumuz şehir mersin. buradan destek almak konusunda ailem ikna oldu. ama basın istemiyorlar, duruma göre o konuda da ikna etmeye çalışırım. avukat, dernek ne varsa mersinde bize yardım edebilecek kim varsa bize yönlendirirseniz çok iyi olur ya da bana yazarsanız. mesajlarınıza tek tek bakacağım, kusura bakmayın hala hepsine dönemedim. mail ekleyeceğim ama bunun için yeni adres açmam lazım. vakit bulamıyorum, zihnen de pek iyi değilim, toparlanmam gerek. halimi en fazla tahmin edebilirsiniz o yüzden lütfen bilip bilmeden suçlama yapmayın. zaten çoğunlukla destek olduğunuz için inanılmaz mutluyum yalvarırım bunu bozmayın. ben elimden geleni yapmak için uğraşıyorum. uğraşacağım.

  2. #67687469
  1. #67682909

  şehri söylemem sorun olmaz galiba bilmiyorum ama söyleyeceğim. kaçırıldığı şehir aksaray, bu polisler aksaraydakiler. ablama küfür eden polis aksarayda

  buradan destek almak konusunda ailemi ikna etmeye çalıştım, ablam çok sevindi ve istiyor ama annemle babam istemiyor. bilmiyorum ne yapmalıyım. avukatla görüşeceğiz bunu. ailem ablamı kabul etti ama hala bunda utanacak kişinin bizler olmadığını, o şahsın olduğunu anlayamıyorlar, ablamın kurtarılmasında en önemli etken ben olduğum için beni bile suçladılar, evlenirlerdi her şey yoluna girerdi dediler. ablam bile herkese rezil oldum demeye falan başladı(polislerin ve çevrenin tutumundan ötürü). ailem kabul etti diye seviniyor ama olanları hatırlayınca korkudan titriyor.

  bunu demeleri, masumun biz olduğumuzu ve sesimizi olabildiğince yüksek çıkarmamız gerektiğini anlatamıyorum aileye.

  bu polisler her yerden bir açık arıyor diye gece korkup bir sürü entrymi sildim. çünkü beni bile olmadık şeylerle suçladılar. şimdi neden sildim diye kendime kızıyorum. bu olayda böylesine çaresiz hissetmemize sebep olan zaten o polislerdir. insan bu tip şeyleri duyuyor ama ne kadar büyük bir gerçekliği olduğunu kavrayamıyor. eğer bizi koruması gereken kişilerin korumayı bırak suçlayıp, hakaret edeceğinin tam olarak bilincine varabilmiş olsaydım ilk gün olayı buraya yazardım.

  dediğim gibi eksiklikleri ayrıntıları ilk fırsatta ekleyeceğim. elimde ses kaydı, mesajlar mevcut. ama olayı aydınlatacak olan şeylere bize yargısız infaz yapan polisler el koydu. biz o şehirdeyken ablamı hastaneye götürdüler, bize siz gelmeyin dediler. sonra içeriden başka bir polise sorduğumuzda gitseydiniz ayrı arabayla dediler. hemen gidelim dedik, vakit çok geçti birazdan gelir gitmeyin dediler (birazdan falan gelmedi) test yapıldı bize ne sonucunu söylediler ne de her hangi en ufak bilgi verdiler. daha tonla şey var bir sürü eksik nokta var hepsini yazacağım. birçok önemli noktayı atlıyorum, yazmakla bitmeyecek gibi ama yazacağım. biraz olsun içimizi ablamla benim rahatlattınız. sizlerden destek almak konusunda ablam ve ben çekinmiyoruz, haklıyız biliyoruz. ama annem babam ablam tecavüze uğradı diye kirlendi gözüyle bakıyor. evet ablamı kabul ettiler ama çilesi olan çeker diyerek. öyle çok bilinçli falan değiller. ablam da onlardan etkilenip hakkını savunamıyor kendini suçluyor. facebook hiç açmasaydım falan diyerek.

  şimdi ilk iş savcılık. bu arada delil niteliği taşıyan her şeye o şahsın şehrindeki polisler el koydu, test yapılmış ama bize sonuç veren olmadı. sonuçlar çıktı mı ne oldu onu bile bilmiyoruz. ablamın cep telefonunu aldılar vermediler. polislerin yaptıkları süreç konusunda çok eksiği var yazdığımın biliyorum, şu an avukatla görüşmeye gideceğim. bizi desteklediğini iddia eden biri polisleri şikayet etmeyin savcı bakmaz bile yırtar atar dava düşer dedi. o şahısla bir bağlantısı olabileceğini düşünüyorum çünkü bize destek olur gibi yaparak her şeye engel olup zamanımızı boşa harcadı, oyaladı, ayrıca suçu benim yanımda ablama attı. babamın ve ablamın yanında bunları söylemiyor ...... aklı sıra beni vazgeçirecek. alttan alttan imalarda bulundu, destek verir gibi yaparak pis şeyler söyledi. zarı takmayın dedi, halbuki bu en ufak aklımızda yoktu, ablam bütün erkeklerden tiksinmiş, her görüğünü o lanet herife benzetiyor. dediklerine bakın.

  gelişmeleri ve süreci daha düzgün yazacağım, dediğim gibi eksik çok var, ve burası karıştı, süreci ve daha fazla ayrıntıyı yeni entry girip en başa editleyeceğim. çok fazla mesaj birikti, özellikle önemli olan mesajlara cevap vereceğim.
  ###

  yazmaya çalıştım ayrıntısıyla
  3 gündür uyuyamıyorum, biraz dinlenmeliyim, mesajlara en yakın zamanda döneceğim

  --------------

  ablamın bu şahısla daha önce görüşmüşlüğü, tanışıklığı var. nereden derseniz facebooktan. polislerin bu tavrını da buna borçluyuz. tanışıklığı var, hatta eskiden onun iyi biri olduğunu düşünüp sevdiğini sandı diye, birkaç ay mesajlaştı diye kaçırılmayı, tecavüzü hak etmiş oluyor onlara göre.
  tanışma, başlangıç kısımları gereksiz ve uzun, zaten sadece 3 kez yüz yüze görüşmüşler, 3. ve sonuncu görüşme kaçırıldığı zaman oluyor. isterseniz tanışmayı sürecini de anlatırım. bilmiyorum önemi var mı.

  olayların olduğu zamanı anlatayım öncelikle. ablamın çalıştığı yere salı günü geliyor, son bir kez konuşalım diye ısrar edip acındırmış. ablam yanına gidince silahla kendini öldürmekle tehdit ederek, (silahı bir kez patlamış, ablam çok korkmuş) baskıyla kendisiyle gelmeye zorlamış. polislere bunu anlatınca seni değil kendini öldürecek olmuş bu zorlama değildir demişler rızan var işte demişler, olur mu öyle şey deyince bize işimizi öğretme demişler. (bu arada bulundukları yer çok ıssız bir yer kimse yok) 3 dakika yol almışlar ablam beni eve bırak diye yalvarmış. telefonunu falan elinden almış. ailemi arayayım demiş, izin vermemiş. buradan ikimizin ölüsü çıkar demiş. buna bir ilaç vermiş, antidepresan bu senin üzüntünü alır sakinleşirsin demiş, ablam istememiş ama ısrar etmiş ve içirmiş. ilaç tamamen sarhoş etmiş. bunu halası diye tanıttığı bir kadının evine getirmiş. (ilacı bu arada her yemekten sonra vermeye devam etmiş.) ertesi gün imam getirtmişler ablam istemediğini söylemiş, ailem bilmeli demiş ama tabi ki dinlememişler nikahı kıymışlar. o gece boğazına bıçak dayayıp tecavüz etmiş. ertesi gün artık adam tecavüz etmesine güvenerek telefonunu geri vermiş. olanları bir arkadaşına anlatmış (bizim onu istemeyeceğimizi falan düşünüp, korkup bize hala hiçbir şey söylememişti) arkadaşı da bizi aradı ama sadece bıçak çektiğini öldürmekle tehdit ettiğini söyledi. cuma günü ben ablamı aradım, o cuma namazına gittiği için yalnız ve rahattı, ben destek oldum korkma söyle biz yanındayız dedim, o da her şeyi anlattı. ama tecavüzü senden başkası bilmesin diye tembihledi. bana konum attı, biz konumu polise verdik, polis onu bulunduğu yerden aldı (ben onu bizzat gidip alalım dedim babama ama o doğruca polise gitmiş. polisler de artık neyi amaçlıyorlarsa, her türlü baskıyı imayı suçlamayı kendilerine hak görmüş. yalanla itham etmişler. o öyle söylemiyor demişler o şahsı savunmuşlar. ablamın zaten psikolojisi alt üst olmuş travmanın en beterini geçirmiş bir de bunlar… isteği dışında şikayetini geri çekmek zorunda bırakılmış (bunlar olurken hala o ilacın etkisindeydi.) ablamı türlü türlü laflarla da ikna etmişler (bir şey çıkmaz, boş ver boşuna sürünme gibi biçok şey söylemişler, aşağılamışlar) biz geldikten sonra da ablamla görüştürtmediler başta bizi izin vermediler. görüştükten sonra ablama neden şikayet etmedin deyince anlattı bunları, bir de ailem öğrenmesin kimse duymasın diye etmek istememiş (ben telefonda görüşürken şikayetçi olmayı, hakkını aramayı sonuna kadar istiyordu halbuki). ben de babama söyledim dedim, babamla görüştüler babam destekledi, korkuyu atlatarak şikayetçi olmayı istiyorum dedi. polisler çok sinirlendi. bizi odadan dışarı çıkardılar aşağıya gönderdiler. sebep soruyorum tersliyorlar. meğer ablama küfür etmek için çıkarmış bizi o polis. bu arada başlıca zulmeden polisler 3 kişi. diğerlerinin zulmü ise susup izlemeleri.

  (bu arda ablam başka şehre kaçırıldı)

  ilaç hakkında söylediklerinden yola çıkarak bir tahminimiz var ama hangisi olduğunu bilmediği için emin değiliz. kan testi yaptılar ama biz de yaptıracaktık geç olmadan bugün, en azından ne olduğunu öğreniriz diye. etkisinin geçmesinden vücuttan tamamen atılmasından korkuyorduk, polislerden öyle korktuk ki, test sonuçlarının da oynanmasından korkuyoruz, yapabilirler mi böyle bir şey bilmiyoruz.

  şu ana kadar polisle emniyetle uğraştık sadece, çünkü bu konuda hem bilgisiziz hem de çöküntüdeyiz, düşünemiyorum, düşünemiyoruz doğru düzgün. birçok tavsiyede bulundunuz hepsini dikkate alacağım, hakkımızı sonuna kadar arayacağız, bize tekrar cesaret verdiniz. en ufak iyi dilek bile çok mutlu etti sağ olun.

  ben burada o şahsın kim olduğunu, şehirleri de yazacaktım hatta kim olduğumuzu da yazardım ama ailem çok karşı çıktı. olay çok yeni önce savcılığa vermeliyiz dediler. lanet toplumun dışlamasından, o polislerin tutumunu herkesten görmekten korkuyorlar. bu yüzden söylemek istemiyorum en azından şimdilik.

  bu kadarını anca yazabildim, tekrar okuyup düzenlemek bile istemiyorum, anlatım bozukluğu, atladığım yerler eksiklikler olabilir bilmiyorum. kendime geldikçe yazarım düzeltirim. ekrana boş boş bakıyorum toparlayamıyorum

  inanın iyi dilekleriniz desteğiniz çok faydalı oldu. ne kadar teşekkür etsem az

  -------------

  -çok ilgilendiniz umudumu kaybetmiştim, sağ olun ayrıntılarıyla öğrenmek istediğiniz için. mesajlarda herkes ayrıntıları anlatmamı istedi. elimden geldiğince hızla yazacağım her şeyi, şimdilik mesajlara dönemiyorum-

  -elim titriyor düzgün cümle kuramıyorum hatırladıkça kötü oluyorum, geç yazabilirim lütfen kusura bakmayın-

  lütfen yardım edin. ne yapacağımı bilmiyorum, psikolojik olarak çöktüm, çöktük. ne olur bize birileri sahip çıksın ne olur bilen birileri yardımcı olsun, çok çaresizim. mağdurken bizi suçlayıp iftiralar attılar. yapılanları meşru gördüler. hakaret ettiler aşağıladılar.

  ablam salı günü kaçırıldı, ona ne olduğu belli olmayan bir ilaç içirmiş. çarşamba günü bıçak zoruyla tecavüze uğramış. cuma günü kendi çabalarımızla kurtardık. bize yardım eden olmadı, ilk gün polise gitmiştik. kimse umursamadı. adam şu an serbest.
  polis şikayetçi olmaması ve evlenmesi konusunda sözlü baskı yapmış, ben varken de ablamla bana bir polis evlensinler, bu iş tatlıya bağlansın dedi. çok uzun mesele ne yazsam nasıl yazsam bilmiyorum. ne olur yardım edin. en azından dikkat çekmesi için başlığı yukarıda tutalım, birileri elbet sesimizi duyacak, biz pes etmeyeceğiz. ayrıntıları yazmalı mıyım buraya ne yapayım bilmiyorum.

  edit1: kontrol bile etmek aklıma gelmiyor, sağ olun. o kadar yüz üstü koyulmaya alıştırıldık ki. ayrıntılarıyla yazacağım. çok teşekkür ederim. uzun yazarsam okumazlar bile diye düşündüm. çok sağ olun.

  edit2: yazıyorum her şeyi düzgünce bilgisayarda şu an, pek iyi değilim elimden geldiğince anlatacağım, uzun sürebilir.
 • bir ülkede polis suça böyle yaklaşıyorsa, o ülkede gidilebilecek bir mecra kalmamıştır. franz kafka'nın dava'sı bile bu kadar kötümser değildi.
 • (bkz: vaziyet alin)

  zira bi bok anlamadim su an itibari ile.

  bir vakanin dava olup olmayacagina polis degil savci karar verir.

  savci gordunuz mu siz hic? bicak zoruyla adam kacirma, tecavuz falan bunlar mevzu bahis iken, polisin sozuyle kardesinizi alip eve donduyseniz, hata yapmissiniz.

  ya adami bulun anasini sikin ya da hukuk yolunu sonuna kadar zorlayin ya da mevzuyu duzgun aciklayin. kardesime tecavuz ettiler yardim edinle olmaz o is.
 • bilen birilerinin irtibata geçmesi gerek. olayı tam anlamadım ama mağduriyet ve güvenlik var anlaşılan, acil çözüm bulunur umarım.
 • oncelikle gecmis olsun. eminim sozlukte destek olacak, yardim edebilecek birileri cikacaktir.
 • öncelikli olarak geçmiş olsun.
  1) ablan, evlenmesin o pislikle
  2) ilgili sivil toplum örgütleri ni harekete geçiririz, onların desteği sizi koruyacak en önemli unsur
  3) polisi dinlemeyin, size evlensin diyen polislerle ilgili suç duyurusunda bulunun, polis çok istiyorsa kendisi evlensin
  4) korkmayın, bundan daha kötü olan o sapikla bir ömür geçirmek,
  5) ilgili polisleri savcılığa bildirin
  sosyal medyadan ulasabildiginiz bütün kadın var savunucularina ulaşın
 • 183'ü arayın ve durumunuz hakkında ayrıntılı bilgi verin. geçenlerde bir çocuk istismarı vakası için aradım gerçekten de ilgilendiler. çok büyük geçmiş olsun. ne desek acınızı hafifletmez.
 • üzücü vaka ama şu soruların yanıtı da verilseydi keşke:
  şehir neresi?
  nasıl bir yardım bekliyorsun/uz?

  geçmiş olsun.
 • başkasının başına geldi diye geçiştirilmemesi gereken olay.
  kaçıranların kimliklerini, mekanlarını paylaşın.
  çekinmeyin. alenen değilse, mesajla paylaşın. üşenmeyin.
  korktukça bu tip caniler ve onların destekçileri üstünüze gelirler. belki de içimizden birinin yakınındaki kişilerdir. herkes ona göre tavır alır.
  başka türlü kimse size yardım edemez.