şükela:  tümü | bugün
  • kadınları tanıma serüvenine ablası olmayan hemcinslerine göre oldukça erken başlar.. neye kızarlar.. neye dayanamazlar.. ne yapmalı.. ne etmeli.. vd. sorunları gerek gözlem ve gerekse görüşme yoluyla çözme şansları vardır..

iyi biliriz biz kendilerini de bi sorun var.. bu ablalar sonradan görümce oluyor ya.. orada film kopuyor..
  • sms i hesap numarasını göndermek amacı dışında kullanmayan erkektir.
  • zaman zaman malum ablalar görümce görevlerini abartsalarda bu kardeşler hayata iyi hazrlanmış olurlar.
    şöyle konuyu açıklığa kavuşturmak gerekirse,kız arkadaşlarını iyi seçerler,yaşadıkları sıkıntıları ablası olmayanlara nazaran bi nebzede olsa iyi bildiklerinden güzel yaklaşırlar...
    (bkz: kardeşime sesleniyorum)
    (bkz: değerimi bil)
  • eger iyi bir ablaya sahipse 20-30 yas arasini kimseyi begenmeyerek, 30-40 yas arasini da karisini ablasina begendirmeye calisarak gecirecegi pek muhtemel sahistir.
  • eğer ablası mükemmeliyetçi, sürekli eleştiren ve beraber yaşanılması zor biriyse, muhtemelen hiç evlenemeyecek ya da karşı cinsle olan ilişkilerinde sorunlar görülecek olan kişidir.
    yazıktır, günahtır, ablalar ayaklarını denk almalıdır.
    ps: ben de o ablalardanım. kardeşime acıyorum.
  • doğuştan şanslıdırlar, hiç aç kalmazlar desek yeridir. erkek kardeş okuyorsa okul masraflarını abla (ları) çeker bu zatların...parazit bir yaşam felsefesine sahip olurlar yaş ilerledikçe.(kendimden biliyorum)...ha tam tersi olsaydı peki.abi kız kardeş olsaydı ? sefilleri oynayan erkek düşmanı bir vamp kadın daha doğacaktır büyük olasılıkla
  • eğer ablasıyla yaş farkı fazlaysa ablasına minik anne der bu, elinde büyümüştür çünkü. ablası hep minik annesi kalır, o da hep ablasının minik bebeği.
    eğer ablasıyla yaş farkı çok azsa* ablasının arkadaşı, sırdaşı olur. çok didişirler, yerler birbirlerini ama zor zamanda ilk arayacakları kişinin kim olduğunun da farkındadırlar.
    tüm erkek kardeşlerin en sevdiğim ortak özellikleri ise ablalarına hayran olmaları.
    yerim onları ben.
  • ablaları olan erkekten daha şanslıdır.
  • bu erkeklerin ablaları açısından pek de iç açıcı olmayan bir durumdur. abla olduğunuz için üzerinizde sürekli hafif bir annelik sorumluluğu vardır, üstüne üstlük kardeşiniz erkek olduğu için başa çıkması daha zor ve daha sıkıcıdır. bunların hiçbiri sorun değildir ama kardeşiniz inatla büyümemek için uğraşıyorsa yavaş yavaş çileden çıkmaya başlarsınız. elinizden gelen tek şey birazcık olgunlaşmasını beklemektir..
  • sevgili konusunda fikir danışabileceği, oturup ilgili konularda* muhabbet edebileceği ve yediği bokları "başkasına anlatır mı" çekincesi olmadan rahatça anlatabildiği çok yakının da çok yakını olan bir arkadaşı doğar doğmaz kazanmış erkektir, şanslıdır baya.

bazen de arkadaşları hakkında "bak yeni ayrıldı.. yapayım mı sana? hı? hem güzel hem olgun hem tutumlu, boyu da uzun, yaşı da uygun nerde bulacan böylesini" diyen şaşkın ablanın erkek kardeşi de olabilir.. ablaları sevelim, sayalım. el üstünde tutalım. ehaha.

ha bi de, beraberken en çok şunu duyarsınız bu er kişinin ağzından: "abla bilgisayarımı karıştırmaaaaaaaaaa!!!"

canım ablam benim, bi' tanem.