şükela:  tümü | bugün
  • ing. yapmaya hali vakti olan, terebentin.. tim burton..
  • yapabilme, edebilme anlamli -(a)bilme, -(e)bilme eklerinin kultursuz ozenti gencler tarafindan, ingilizce'yi taklit etmenin "cool" oldugu yargisiyla, soylenilme tarzi.

ornek mi? gidilable, yapilable vs. vs...

bi de prezantabl gibi salak "ceviri"lerde karsimiza cikar bu ek... ustelik sirket yoneticileri falan gibi adamlar tarafindan kullanilarak...
  • ingilizce kelimenin sonuna yapabilme edebilme anlami ile eklendiginde turkler tarafindan yine eybıl diye okunmaya devam eder. boylece confortable okunur konforteybil, portable okunur porteybil. halbuki bu yanlistir. olmasi gereken konfortabıl ve portabıldır.
  • (bkz: to be able to)
  • böyle tinder kıvamında bir dating app'tir. tek farklı beğenme sistemi biraz fantezi. beğendiğiniz kişi hakkında size 3 soru soruluyor ve hepsini bilirseniz konuşma penceresi açılıyor.

--- spoiler ---

ınstagram reklamı ile gördüm. eğlenmek için giriş yaptım. bir saatte tinder'dan daha çok eşleşmem oldu. neden mi? çünkü türk kızlarının hepsi aynı fabrikadan çıkmış gibi davrandığından cevapları tahmin etmek zor değil. henüz mesaj kısmına geçmedim. akşam copy paste ile yürüyeceğim. ekmek parası be abiiiii. bu da böyle bir anımdır.
    --- spoiler ---