şükela:  tümü | bugün
  • ing. yapmaya hali vakti olan, terebentin.. tim burton..
  • ingilizce kelimenin sonuna yapabilme edebilme anlami ile eklendiginde turkler tarafindan yine eybıl diye okunmaya devam eder. boylece confortable okunur konforteybil, portable okunur porteybil. halbuki bu yanlistir. olmasi gereken konfortabıl ve portabıldır.
  • (bkz: to be able to)
  • nasa'nın 50 'lerin sonu 60'ların başında kullandığı third stage bir roket türü.. aslı vanguard roketinin 3. kademesinden evrilmiştir. thor ve atlas roketleriyle kombine edildi.. ama ateşleme problemleri nedeniyle ablestar olarak tekrar güncellendi. genelde thor-able kombinasyonu olarak casus uydularda ve bilimsel uçuşlarda yararlanıldı.. ilginçtir daha kuvvetli olan atlas-able kombinasyonu daha başarısız olmuştur.. bence bilerek ilgilenmediler. bu da tarihe not düşülsün, araştırsınlar ilgilenenler..
  • böyle tinder kıvamında bir dating app'tir. tek farklı beğenme sistemi biraz fantezi. beğendiğiniz kişi hakkında size 3 soru soruluyor ve hepsini bilirseniz konuşma penceresi açılıyor.

--- spoiler ---

ınstagram reklamı ile gördüm. eğlenmek için giriş yaptım. bir saatte tinder'dan daha çok eşleşmem oldu. neden mi? çünkü türk kızlarının hepsi aynı fabrikadan çıkmış gibi davrandığından cevapları tahmin etmek zor değil. henüz mesaj kısmına geçmedim. akşam copy paste ile yürüyeceğim. ekmek parası be abiiiii. bu da böyle bir anımdır.
    --- spoiler ---