• avrupa birliği'nin suudi arabistan'ı kara para aklayan ve terörizmi finanse eden ülkeler arasına eklemesi olayı. görünen o ki, çanlar bu kez suudi arabistan için çalıyor

kaynak
  • nihayet göte göt demişlerdir.
    şunlar bir anda dünyadan yok olsa ne kaybederiz acaba? ınsanlığa, medeniyete hiç bir katkı sunmamış terör sevici çöl bedevileridir sadece
  • (bkz: brent petrol)
  • ab’den yüklü miktarda uçak, tank, füze savunma sistemi almasıyla son bulacak sürecin başlangıcıdır.
  • biraz geç oldu ama zararın neresinden dönülse kârdır.
    çok olumlu hareket.
    daha iyisini misilleme amacıyla abd'den de bekliyorum.
    benim bildiğim amerika bunun altında kalmaz!
    hadi amerika,göster amerikalığını.
    gücünü göstereceğin o olay,bu olay!
    beni yanıltma!
  • pazarlıkta el yükseltmedir. suudi arabistan almanya'dan birkaç milyar dolarlık sipariş verir bu kararı da geri alırlar.

keşke yanılsam.
  • malumun ilanı olmuş sadece. o bu değil de abd ciddi ciddi s.arabistandan desteğini çekmeye başladı. bunun sonu hayra alamet değil.
  • aslında ülkeler arası dinamikler pek akıl alır şekilde işlemiyor. çıkar ortaklığı varsa her türlü pisliğe göz yumulabiliyor. büyük ülkeler, küçükleri parmağında oynatmanın yanında, kendi çıkarları doğrultusunda belli bir kalıba da sokabiliyor. demem o ki çıkarları örtüşse arabistan’dan iyi ülke yok bu coğrafyada. doğru olanı mı yaptılar ? tabii ki evet ama dediğim gibi benim takıldığım nokta neden şimdi ? şu petrol denen zıkım bi tükense de önümüze baksak artık. birileri de hiçbir meziyeti olmamasına rağmen para içinde yüzmese.
hesabın var mı? giriş yap