şükela:  tümü | bugün
  • bilenler bilir; ab'ye alındığımızda kokoreç yasaklanacak minvalinde haberler ile her akşam uzan star'ı has hbb'si doğan d'si takılır dururduk. sonra bir baktık, biz büyümüşüz ne has kalmış ne toprak; ne uzan var ne de doğan. sokakta kokoreç satan dayı dimdik ayakta. şimdi anlaşılan o ki bu medya bizi çiğ çiğ yemiş yıllarca, üstelik bunu kokoreç üzerinden yapmış. o değil kokoreç denen hede bu topraklara avrupa ve balkanlardan giriş yapmış. bugün haberlerde amerika ile anlaşma uzlaşma diyordu, tebessüm ettim ve kokoreçimden bir ısırık aldım.
  • besin hijyeni çalışan veteriner dr. bir kişinin hakemli dergide yayınlanan makalesi sonrasında gelişen olaydı.
    o makale ciddi depreyon yaratmıştı ab'de.
    şimdi uğraşamayacağım makaleyi bulmak için.
    makaleyi yazan bir arkadaşımdı. oradan biliyorum.

https://www.google.com.tr/…ece-ab-vizesi-zor-122894
  • kokorec' in delidana hastaligi yapma ihtimali oldugundan yasaklanmasi gundeme gelmisti.

turkiye' yi ilgilendiren bir durum degildi. yunanistan ab' ye 81' den beri uye oldugu icin bu yasak onlari etkiliyordu. sonra o yasak teklifini gundemden cikardilar ve hatta kokorec yiyen bulgaristan-romanya gibi ulkeleri de aldilar.

kokorec, balkan ( yani osmanli) yemegidir.
  • kokoreç yenmez mi lan diyen bir arkadaşım istanbul'da zehirlenmiş 8gün hastanede yatmıştı. midesi yıkanmadı sindirimi bittiği için, kanını değiştirdiler yanılmıyorsam 7tane de serum yedi. arkadaşım ayıptır söylemesi bi kaç hafta boyunca tuvaletinin renginin çok farklı açık yeşil olduğunu da söylemişti, niye söylüyorsa hep aklıma geliyor.

nadiren de olsa yerdim bir daha yemedim, yemeyi de düşünmüyorum.