şükela:  tümü | bugün
 • hani kaza rıza olursa içimizdeki irlandalılara kına yaktıracak olaydır. bu ülke bir şekilde zarar görsünde ne olursa olsun dertleri şeref yoksunu, kanı bozuk haysiyetsizlerin.
  bak kardeşim hangi ülkede olursan ol yaşadığın yerin daha iyi olmasını dile ve bunun için çalış. rahat batmasın bir yerlerine.
 • suriye'de savaş olmasaydı çoktan ambargo da uygulanır, kara paracı hırsızlara sıfır itibar gösterilirdi. kısa vadeli hesaplarla bugünlere gelindi. gelecek elli sene çok karanlık. yeni nesile sabır dilerim.
 • tansu'nun yaptığı gümrük birliği anlaşmasıyla ülkemizi sömüren, iç pazar haline getirmiş avrupalılar ambargo filan uygulamazlar. domuz gibi sever onlar parayı. ha bir de ambargo uygulasalar ne olacak halkın yarısının zaten peynir, ekmek, domatesle beslendiğinden kafası çalışmaz durumda memlekette peynir,ekmek,domates mi yok.

  ha ambargo uygulasa en çok liselinin canı sıkılır. gavas mercedes'ten aşağısına binemez çünkü. vatandaşa bir halt olmaz birader. biz zaten batığız. giderim domates, buğday ekerim anadolunun bir köyünde. odun yakarım ipimde değil
 • memleket için hayırlı olur. zira belki ozman üretime yoneliriz.
 • bizim avrupa'da doğru düzgün pazarımız yok, biz avrupa için pazar durumundayız. bize ambargo uygulayıpta çin'in kendi pazarlarını kapatmasını izleyeceklerine inanıyorsanız banka kartınızın şifresi kesinlikle 1234'tür.
 • ambargo kalksa bile, bizim için pek iyi olmayacaktır.

  (bkz: ambargo kalkacak)

  link
 • olması imkansız. olursa memleketin ozel sektordeki %70i işsiz kalır.biraz iş dunyasını bilen biri bunu rahat soyler. işkembeyi fazla yormayın.
 • saçma bir öngörüdür, adamların bizim gibi aç pazarlara ihtiyaçları var. onlar üretsinler biz alalım.
 • öncelikle (bkz: where is us air force)

  yeri geldiğinde en liboş yeri geldiğinde de en devletçi yaklaşım gösteren arkadaşlara selam olsun. o ambargo işleri artık öyle olmuyor malesef. aba altından sopayı küresel dünyada daha başka gösteriyorlar. türkiye öyle ya da böyle birçok uluslararası firmanın üretim yeri. malum çomar halk ucuza işgücü sağlıyor. adam o firmaların oluru olmadan o işi yapamaz. ülkeleri artık başbakanlar falan değil kapital yönetiyor. fransız kalkıp megane üretimini durdurtacak değil. japon dayılar ya sizin canınız sağolsun honda civic üretmeyelim şu barbar türkler ölsün pasifikten selamlar! demez. yani o işler öyle hemen olmaz. türkiye değil ki herkes vestele fabrika kurdurup 1 sene sonra hain düşman esed al sana bombe desin.
 • tanım: mantıksız bir istek yada önerme

  bunu deneyebilirler amma lakin ters tepecektir, ekonomik ilişkilerin kesilmesi anlamına gelir ki, bunu onlar dahi istemez, kaldı ki bu çok farklı bir yaptırım türüdür, ab ile üyelik görüşmelerinin sonlanması, gümrük birliği uygulamaları, ab'nin türkiyedeki yatırımları vs düşünülünce, yapılamaz, saçmalamayın yahuu