şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2015 senesinin lgbtt kategorisi filmlerinden biri. bu sene the danish girl ile birlikte transgender konusunu işliyor. elle fanning ray'i oynarken, muhteşem naomi watts anne ve gene başka muhteşem bir kadın da susan sarandon ananeyi canlandırıyor. muhteşem dediğim kadınlar anne ve anane rolüne çıktığına göre ben de yaşlandım herhalde neyse konumuza dönelim.

amerika'nın bu sene federal hükümet çapında eşcinsel evliliklere onay vermesi ile lgbtt filmler çok tatlı patladılar. freeheld, carolthe danish girl about ray festivalleri de dolaşan queer filmlerden. about ray aynı zamanda cinsel kimlik, cinsel yönelim nedir, f2mve homofobi, transfobi,nefret suçu , hormon değişimleri ile ilgili bilgilendirme de yapıyor seyirciye.

tabi ameliyatın reşit olmadan yapılması kurgulandığı, için biyolojik babadan izin alınması gibi bir sıcak, çocuğumuzu tanıyalım gibi bir konu da filme eklenmiş ne gerek varsa.

film istanbul film festivalinde belki gösterilir. gösterime gireceğini çok sanmıyorum. girse girse başka sinemadan ...

fragmanı burada
  • elle fanning'in trans bir erkeği canlandırdığı gökkuşağı filmi. film fena değil, yani izlerken sıkılmadım hatta keyif aldım ama yine de olmamış bence ya da daha iyi olabilirdi.

elle fanning için umutluydum aslında the neon demon'da sıradışı bir model, sonrasında bu filmde trans bir erkek karakter derken farklı farklı roller deniyor olması güzel, diye düşündüm ama fanning bu filmde bu rolün altından kalkamamış, aksine rolün altında ezilmiş, trans bir erkek rolü oyuncuya fazla gelmiş. trans bir erkek olduğuna inandıramadı beni sonuç olarak.

öte yandan diğer karakterler de inandırıcı değil, derin değil.

tek artısı, naomi watts'ın o kusursuz güzelliğiydi. allam ne hoş kadın.
  • bu tip filmlere ilgi duymayan biri olarak beni oldukça etkileyen film. burada, özellikle (bkz: naomi watts) a saygılarımı ve sevgilerimi sunarım.