şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  "bir kız için fazla güzel olmak çok kötüdür; mizah duygusunu ya da kişiliğini geliştirmesine engel olur."

  --- spoiler ---
 • bugün çok tesadüfen, sadece saati uygun diye gittiğim film. öyle ki girmeden önce adının ne olduğunu bile hatırlamayamadım. ilk başta çok da sıkılacağımı düşündüm aslında, yalan yok. ama hani bazen düşünmeden yaptığımız çok anlamsız bir hareket aslında duymamız gereken bir şeyi duymamızı, ne bileyim, görmemiz gereken birini falan görmemizi sağlar ya... ben işte bu filme sanırım şu cümleyi duymaya gitmişim, sanırım şöyle bir şeydi:

  --- spoiler ---

  "hiçbir zaman yolculuğu birinin sizi sevmesini sağlayamaz."

  bir de babasının tim'e verdiği mutluluk sırrını düşündüm ve gün boyu olan şeyleri kafasında tekrar tekrar düşünen biri olarak bugün yaşadığım olayları kafamda canlandırırken her birinde -kızdığım ya da üzüldüğüm anlarda bile- değişik ayrıntılar, gülümsenecek ya da gülünecek bir şeyler buldum.

  --- spoiler ---

  bu anlamda tesadüfen de olsa bana iyi geldi bu film.
  standart bir romantik komedinin üzerinde bir senaryoya sahip olduğunu düşünüyorum. sevgiliyle veya sevgilisiz, izleyin. belki duymanız gereken bir cümle duyarsınız, kim bilir...
 • tam kararinda bir film. ne romantikligi fazla, ne duygu somurusu, ne fantastikligi, ne gorselligi, ne muzikleri, ne hikayesi. aile iliskileri guzeldi, ama baba-ogul iliskisi cok daha bir guzel geldi bana. bence anna karenina'dan sonraki roluyle domhnall gleeson bu sakin ve ask arayan tipleme icin sahane bir secim olmus. iki filmi birbiri ardina izledeyseniz eminim ne demek istedigimi anlarsiniz.

  eski gunlerdeki gibi hediyelik kaset dolduruyor olsaydik, bu filmin muzikleri ortaligi yikar gecerdi yalniz; onu soylemeden edemeyecegim.
 • --- spoiler ---

  bir babanın tüm hatalarına rağmen evladını kaybetmemek veya değiştirmemek için geleceğini değiştirmekten vazgeçmesi, ona zarar vermemek için ondan önceki geçmişe bir sünger çekmesi ve son anlarını oğluyla sahilde gezerek geçirmeyi tercih etmesi...

  baba olmanın daha güzel bir tanımı yapılamazdı.

  --- spoiler ---
 • seçimler seçimler seçimler..

  romantik filmlerden uzak durmak için elimize sayısız neden veren film. çekilmesin böyle filmler. gülerken ağlatmasınlar insanları.samimi oyunculuklarla, şahane mekanlarda, öyle güzel güzel şarkılar çalmasınlar. filmdeki her karakterle kendimizi özdeşleştirtip, düşündürtmesinler insana "acaba nasıl olurdu" diye.

  sevgilisiyle falan da izlemesin kimse.

  --- spoiler ---

  dolabın içine girip, yumruklarımı sıkasım geldi sevgilimle film seçtiğimiz bir ana dönüp bu filmi izleyelim demek için.
  --- spoiler ---
 • erkek üyelerinde zamanda seyahat etme yeteneği olan bir ailenin üyesi bir genç adamın yaşam öyküsünün üzerinden hayatı ve aşkı anlatan tatlı bir film..zamanda seyahat deyince akla bilim kurgu gelmesin, bu olağandışı durum dışında film hayatın çok içinde ve ayakları yere basıyor. casting şahane olmuş, tüm karakterler çok gerçekçi ve olağan tipler, brad pitt, angelina jolie gibi muhteşem güzellikte birileri başrolde olsa bu sevimli film berbat bir şeye dönüşebilirdi.
  geleceğe kafayı takıp günü kaçırmamak gerektiğini çok güzel vurguluyordu film, başyapıt değildi ama gülümseyerek izleniyor ve düşündürüyordu. izlenmesinde fayda olduğunu düşünüyorum.

  --- spoiler ---

  filmde en çok hoşuma giden sahne tim'in üçüncü çocuktan önce babasını son kez görmek için zamanda geriye gittiği kısım.. baba, 'bir yürüyüşe çıkalım mı' diyerek tim ile birlikte oğlunun 8-9 yaşına dönüyor ve baba oğul sahilde koşup boğuşuyorlar..orada gözyaşlarımı tutamadım..
  sevdiklerimizle geçirdiğimiz anların ne kadar kıymetli olduğunu hatırlattı bana. yatmadan önce, melek gibi uyuyan oğlumun güzel yüzünden öptüm öyle uyudum.

  --- spoiler ---
 • pek tabii ki ağladım. anladım ki ben evlenmekten değil, yanlış kişiyle evlenmekten korkuyorum.
  babama hala sarılmıyorum ve mmmmmahh diye öpmüyorum. ona bi şey olursa kafayı yerim, pişmanlıktan ölürüm. onu da biliyorum.
  filmdeki kadınlar pek güzel, pek kendilerine özgü...
  kızıl oğlana başta gıcık oldum ama sonra onu bile sevdim.
  ağlatsa da feel good moviedir; izleyiniz izlettiriniz. farkındalık yükseltici etkisi var.
 • bu entry filmi unutmayayım, entrylerime göz attığım alelade bir günde tekrar izleyebileyim diye yazılmıştır. işte o kadar güzel film.

  aşk filminden çok öte. romantik komedi ise hiç değil.

  olağanüstü bir yetenek ancak bu kadar olağan bir şeymiş gibi anlatılabilir. çok naif.
 • son 15 dakikasiyla bambaska bir filme donusen izlenesi yapim
  --- spoiler ---

  seni babandan vazgecirebilecek tek sey cocugundur
  --- spoiler ---
 • feel good movie tadında olsa da, hayatın duygusal faktörlerini genel anlamda sorgulatan, hafif bilim kurgu serpilmiş, şahane bir yapım.

  --- spoiler ---
  özellikle tim'in son defa babası ile masa tenisi oynaması ve ardından son defa sahile gitmeleri oldukça dokunaklıydı.

  babamı kaybedeli bir yıl oldu ve bu film vasıtası ile hoş anıları tekrar ziyaret etmiş oldum. bir adet yandan ittirilmiş gülümseme ve göz yaşı ile oldukça yoğun hisleri tekrar yaşattığı için bile benim için gayet başarılı bir yapımdır.
  --- spoiler ---