şükela:  tümü | bugün soru sor
 • piyasada görmediği ilgiyi sonuna kadar hak etmiş filmdir. evet 3 entry bile fazla bence bu yapıma. bir de baya ödül filan vermişler. acaba tersten oynatınca farklı bir filme filan dönüşüyor mu diye şüphelenmedim değil. bence filmdeki en büyük korku unsuru hamile kadın kullanmaları, "gerilime gebe" demek istemiş olabilirler. belki ikincisini çekerler, kadın doğurur kan filan görürüz ne bileyim korkarız o zaman belki. yok bende de kabahat adam gibi sözlük yazarı değilim ki yarısında çıkayım, gitti hayatımdan 90 dakika.

  --- korku korku sahnesi spoiler ---

  bööööö

  --- spoiler ---
 • axn kanalında 26 eylül itibariyle başlamış yeni dizidir. ilk bölümü itibariyle ilgi çekiciydi, başarılı olup olmayacağını göreceğiz.

  --- spoiler ---
  konusu: boston'da bir seri katilin peşideyken kaybolan, ölü olarak ilan edilen fbı ajanının 6 sene sonra bir kulübede bulunmasını anlatıyor. bu kayıp olan fbı ajanı ablamız ise kaybolduğu döneme dair hiçbir şey hatırlamıyor ve eski hayatını geri kazanmaya çalışıyor. kocasının da evlendiğini görüyor, kendini tekrardan cinayet davasının içinde buluyor.
  --- spoiler ---

  edit: konu
 • yayınlanan ilk iki bölümünü izlediğim ve beğendiğim dizi.

  tavsiye edilir.
 • ters köşe falan yapmıyor, bariz dedektiflik hataları var, karakterlerin salaklığı yüzünden dizi uzuyor, yoksa iki bölümde olaylar çözülür, hikaye biterdi. daha da izler miyim bilmiyorum...

  --- spoiler ---
  bir tane kadın çıkıyor ortaya diyor ki, ben emily'i semerovla kavga ederken gördüm bak bak bak! sen de polissin ama demiyorsun ki sen kimsin kadın, ne ayaksın... hemen inanıyorsun, vay efendim emily katil diye dolaşıyorsun.
  emily hatırlamıyorum diyor, psikolog desteği alıyor, polis geçiyor karşısına neredeydin altı yıl diyor.

  3. bölümde de emily, adam'ın seri katil olduğunu gösteren siyah defteri buldu. onu alıp git polise böyle böyle de, adam'ı tutuklasınlar, dizi bitsin. yok! defteri bulduğu yere geri bırakıyor nedense?!?!?!

  emily salak gibi harlow'un evini basıyor, kendi kendine çelme takıyor.

  eski eş nick'in yeni karısına ağzının payını verememesi ayrıca sinirimizi bozarken, kadının veledi annesine karşı doldurmasına da susuyoruz. emily gidip kenarda içli içli ağlıyor. emily'nin abisi alkolik diye, emily evlatlık diye mi izlemeye devam edeceğim ben bunu? seri katil olayı bitti, abisi alkol aldı bu mu yani elimizdeki konu?

  yani fearless izlemiş, the fall izlemiş insanlarız bu hikaye hiiiç sarmadı!
  --- spoiler ---
 • yeni başladığım umut veren dizi.
 • nick kanser ettin beni nick
 • gizemi dizinin sonuna kadar koruyan, kurgusu güzel olan bir mini dizi. katil kim temalı dizileri seviyorsanız, şiddetle tavsiye ederim.
  arka planda kalmış, güzel bir dizi.

  --- spoiler ---

  nick denen dallamaya ne kadar sinir oldum anlatamam. tam bir mal. emily'nin babası da baba gibi baba. ne şeker, ne tonton bir amca. oturup insanın rakı içesi geliyor.

  dizi uzasın dile bazı yerlerde gereksiz ayrıntılar var. ortalama olarak bazı şeyleri çözüyorsunuz ama finalindeki gibi bir sonu tahmin etmek epey zor.

  --- spoiler ---

  dizi gizemini sonuna kadar sürdürüyor ve güzel bir kurgu ile noktalanıyor. ha, bazı şeyleri tahmin ediyorsunuz ama gizemini sonuna kadar sürdürmeyi başarıyor.
 • 2. sezon onayını alan amazon dizisi.
 • korkunç bir sekansla açılış yapan dizi.

  su dolu cam faunusun içinde boğularak ölme fantezisi ile aklıma kazınan, sürükleyiciliği ve gizemli hadiseleriyle kendini izlettirmeyi başaran iyi bir dizi.

  kaçırılma, boğulma, hafıza kaybı gibi korkular üzerine kurulu senaryo su gibi akıyor.
 • kasvetli, soğuk, hüzünlü

  --- spoiler ---

  ciddi ilerleme oldu yalnız, yetimhane de yapılan deneyler iki denek, biri deli diğeri kayıp. artık buradan çıksın katil, emily mutlu olsun. alice kim ne derse desin çok kral karakter, çocuğa gerçekten sevgi ile bakıyor, endişeleniyor. son olarak nick kadar vasıfsız bir adamın sırf güzel yüzüne iki tane dünya tatlısı kadını almış olmasi ilahi adaletsizlik.
  --- spoiler ---