şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: absinthe)
  • 35mg/kg thujonluk, yüzde 73 alkol ihtiva eden tabu-absinthin yarım litresi 30€ kadardır. resmen abartı bir rakam. tabi insanın başına ne geliyorsa ya meraktan geliyor..

http://www.6q.net/images/corrosive/abo.jpg
  • ilk denemesini moskovada yaptığım %70 alkollü çek içeceği.
    üç shot atınca elin ve dilin ayarını kaçıran, beşinci shottan sonra yerleri yalatması muhtemel olan yeşil iksir.
    cidden pahalı ama evde bulunmasında fayda var. muhabbetiyle ortamın içine eden bi arkadaş varsa bertaraf etmek için pahalı ancak etkili çözüm.
  • içindeki tyojenden dolayı halüsinatif etkisi bulunan içki türü. içindeki tyojen maddesi, pelin otu denilen bir bitkinin damıtılmasıyla elde edilir. halüsinatif etkisi dolayısıyla 18. ve 19. yüzyıllarda avrupada sanat çevrelerinde oldukça popülerdir. bir çok ressamın absinth temalı resimleri vardır(bkz: vincent van gogh). van goghun bu içkiyi içtikten sonra kulaklarını kestiği rivayet edilir.
  • tanıdıgım bir hayvanın eve attıgı kadınların zorluk cıkarması durumunda kullandıgı imdat cekici. balyoz etkisi yapar o baska.
    (bkz: vur dedik öldürdün)
  • dün gece arkadaşın al tekila diye (afacan seni) önüme koyduğu ve shot yaptığım anda sülalemi sken içecek. üstüne hemen yarım litre birayı dikerek ağzımı ve boğazımı temizleyebildim.
  • icmesi oldukca zor olan icecek. ilk baslarda etkisi dil ve dudaklarda uyusma olarak gosteriyor. karacigerini seven denemesin derim ben . yok illa deneyecem ben diyenler buradan devam etsin (bkz: karaciger nakli)
  • ictiginiz an, agzınızdan midenize giden bolumun eridigini ve ic organlarınızın parcalandıgını hissetiginiz kolonyamsı alkol
  • prag havalimanına iner inmez mutlaka alın diyen çok bilmiş arkadaşlara kanıp, sabahın 7 sinde içimiz ısınsın cehaletiyle shot yaptığımız, ve ağzımızla burnumuzun yer değiştirmesiyle irkildiğimiz alkollü içecek türüdür. fakat staropramen ile karıştırıp içilmiş hali daha bir yürek hoplamasına sebebiyet vermekte geceyi energizer tavşanı gibi dansederek geçirmenize olanak tanımaktadır.