şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gerçekten çok güzel ve ilham verici bir belgesel. tasarımcı bakış açılarını görmek, hayat hikayelerini ve ilham kaynaklarını görüp algılayabilmek açısında güzel bir seri. tasarımın sadece fonksiyonel olmasının yeterli olmadığının, tasarımın bir hikaye anlatım aracı olduğunu güzel bir şekilde anlatıyor.
 • tasarım hakkında yapılmış sekiz bölümlük harika bir belgesel serisi.

  birbirinden ünlü tasarımcıların hayatlarını izlemek ve işlerini kendi ağızlarından dinlemek inanılmaz ilham verici oldu benim için. paula scher'lı bölümü gözümü kırpmadan izledim resmen.
  her tasarımcıya ayrı bir sezon ayırsalardı keşke.
 • helal be netflix. boyle guzel bir belgesel izlemedim uzun zamandır.
  bu arada neredeyse tum bolumlerde dikkatimi çeken bir nokta var; tasarımcılar henuz gencken hep birileri yeteneklerine odaklanmaları için onları yonlendirmiş. bosver araba çizmeyi sen git matematik çalış dememiş kimse. ne yapacaksın çizgiroman çizip git odevlerini yap dememiş aileler. aksine dogru kişilere yonlendirmişler. okulu bıraktıgında kızıp evden kovmamıslar. iki kere bravo.
 • chris niemann'li bolumu izlerken yaptigi isin komedi ile ne kadar benzedigini dusunmekten kendimi alamadim. structure kurallarini ihlal etmek uzerine kurulu ikisi de. biri linguistik, digeri gorsel kurallar, ama nihayetinde kurallar.

  ayrica turkiye'deki orneklerine bakip hepsini beyinsiz, su katilmamis gerizekali, aptal, sigir ve moron olarak sinifladigim sanat insanlari arasinda zeki insanlar da oldugunu gordum. mutlu oldum. konu ne olursa olsun meta-düşünce insani çok başka yerlere goturuyor.
 • şahane belgesel.

  kendi alanlarında oldukça başarılı olan insanların bakış açılarını ve hayatlarındaki gelişim aşamalarını kendilerinden dinlemek çok ilham verici bir şey kesinlikte. eğer ki bu mesleklerden birini yapmayı düşünüyorsanız bu etki çok daha farklı oluyor. her bölüm birbirinden farklı düşüncelere götürüyor insanı ki bu muazzam bir şey.

  özellikle tasarımla uğraşan, okuyan, hayatının bir noktasına tasarımı yerleştiren kişilerin mutlaka izlemesi gereken bir belgesel.
 • netflix'in şu ana kadar yaptığı en iyi şey.
 • netflix'in sekiz bolumluk belgesel serisi. her bolumunde farkli bir alandaki tasarimciyi ve tasarimlarini konu aliyor. bu kadar basarili isler ortaya cikarmis insanlarin soyledikleri, yasantilari, dusunce bicimleri cok etkileyici. a4 boyutundaki bir derginin kapagindan kocaman bir binaya, olcekler farkli ama urunlerin tumu arkasinda buyuk anlamlar barindiriyor. her bolum birbirinden ilham verici.

  bolumler ve tasarimcilar da su sekilde:

  1. bolum: illustrator christoph niemann
  2. bolum: ayakkabi tasarimcisi tinker hatfield
  3. bolum: sahne tasarimcisi es devlin
  4. bolum: mimar bjarke ingels
  5. bolum: otomobil tasarimcisi ralph gilles
  6. bolum: grafik tasarimcisi paula scher
  7. bolum: fotograf sanatcisi platon
  8. bolum: ic mekan tasarimcisi ilse crawford
 • 9. bölüm: moda tasarımcısı
  10. bölüm: seramik tasarımcısı
  olsaydı tam olacak tasarım belgeseli. ama yinede keyifle izledim. güzel sanatlar fakültesinde gaza getirmek, örnek olmak amaçlı izletilmesi gerekir.
 • devamı gelir mi gelmez mi bilmiyorum ama gelirse çok süper olur. dünya 8’den büyük.
 • sanat filmi gibi tasarım belgeseli çekmişler, müzikler, sahneler, geçişler çok hoş. bayılarak izliyorum