• ulan bu kadar isi hangi zamana sığdırayım dedirten ilanlardır.

alanında gelişmekte olan bir sirket için,
    yurtdisindaki egitim gormus,
    25 yasini asmamis
    askerligini tamamlamis,
    5 yil deneyimli,
    cok iyi ingilizce ve almanca , üçüncü dil tercih sebebi
    nükleer fizikciler aranmaktadir.
    ısrarla belirtiyorum.erkek adaylarin askerlikle ilişkileri olmamalıdır.
  • işverenin kendini tutamayıp 3-5 kişinin işini birine yüklemeye çalışması sonucu sıklıkla karşılaştığımız ilanlar; ik şirketleri bile bu tür ilanlara olur diyip yayınlıyorsa halimiz yaman.

örnek (gerçek bir alıntı):

web tasarimi uzmani

en az 3 yıl masaüstü yayıncılık ve tasarım uygulamaları projlerinde yer almış,
    photoshop, macromediaa freehand, adobe illusrator, adobe pagemaker, macromedia director deneyimli,
    jsp, xml, javascript ve html uygulamalarını bilen
    güvenlik ve şifreleme konularında bilgi sahibi,
    içerik yönetimi deneyimi olan,
    tercihen oracle db programlamada tecrübeli,
    bilgisayar mühendisliği/ programcılığı bölümü mezunu
    yazılım uzmanı arıyoruz.
  • absurd is ilanlarindan bir adım geriden gelmekte olan ilanlardır. henüz yoldadır varmak üzeredir.
  • en az beş yıl windows xp deneyimli biligayar teknik servisi elemanı alınacaktır. * *
  • - statik bilen insaat muh. aranmaktadir.
    (bilmeyeni mi var?)
  • aranan nitelikler
    1-şirketimizin tüm reklam çalişmalarini yürütebilecek
    2-broşür katalog çalişmasi yapabilecek
    3-3d animasyon ve video kurgu yapabilecek
    4-creative yönü güçlü
    5-endüstriyel tasarim yapabilecek
    6-reklam sektöründe en az 3 yil deneyimli
    7-yaptiği işlerle ilgili referans gösterebilecek
    8-tercihen ingilizce bilen
    9-askerlik görevini tamamlamiş
    10-tercihen anadolu yakasinda ikamet eden
    11-bay personel

bi göt istemedikleri kalan is ilanlari.. hadi hepsini anladim.. 5 kisinin yapacagi isi bir insana yuklemeye hevesli isverenleri biliyoruz zaten.. ama reklam tasarim hede hodo derken, endustriyel tasarim olayina koptum..
  • şöyle bir tanesine denk geldim az evvel. yazılım geliştirme uzmanı arıyorlarmış. herhalde 6 ay ararlar, sonra da vazgeçerler. ubermensch aradıklarını belirtmem lazım yanlış olmasın. oha, yuh eşliğinde aynen aktarıyorum:

aranan özellikler:

-tercihen üniversitelerin bilgisayar, elektrik-elektronik mühendisliği, matematik bölümü veya ilgili bir -lisans veya önlisans bölümünden mezun olmuş,
    -en az 2-3 yıl tecrübeli,
    -nesne tabanlı programlama, katmanlı mimari ve uygulama analiz ve tasarım konularında tecrübeli,
    -veritabanı tasarımı ve programlaması konusunda deneyimli (sql server),
    -uzman seviyesinde asp, html, javascript ve css bilgisine sahip
    visual studio .net (c# ve/veya vb.net), asp.net, ms sql (sp, function) ve windows forms ile uygulama geliştirmiş,
    -iyi derecede ms office kullanabilen,
    -takım çalışmasına yatkın, sorumluluk duygusu yüksek,
    -detayları önemseyen ve titiz çalışmaya özen gösteren,
    -araştırmacı, mesleki bilgi ve becerisini sürekli geliştiren,
    -analitik düşünen, yaptığı işi sorgulayan ve yorumlayabilen,
    -problem çözme, planlama ve takip yetenekli,
    -literatürü takip edebilecek seviyede ingilizce bilen,
    -müşteri odaklı ve kolay iletişim kurabilen
    -erkek adaylar için, askerliğini tamamlamış / en az 2 yıl tecillli
  • yukaridaki illerde part-time çalişacak elemanlar araniyor. günlük ücretle çalişacak arkadaşlarin fotoğraf çekebilen cep telefonlari olmasi gerekmektedir. çalişma türk telekom'un bir çalişmasidir.

en az ortaokul mezunu

* mail adresi olanlar (örneğin e.tarhan@hotmail.com ) tercih sebebidir.

* bilgisayar kullanmasını bilenler tercih sebebidir.

* fotoğraf çekebilen cep telefonunun olması şarttır.

* faks çekebilecek yeri olanlar tercih sebebidir.
  • bik bik bik türkiyenin ve sektörünün öncü firmasına aşağıdaki özelliklere sahip dinamik kişiler aranmaktadır(bak bak bak ulan madem o kadar önemli bir firmasın neden isim vermiyorsun)
    - itü, odtü, bilkent, boğaziçi, galatasaray ....(aklına ne kadar önemli üniversite varsa getir) üniversitelerini falanca bölümünden mezun olmak
    - minumum 1 sene iş deneyimi olması(ulan madem iş deneyimim var zaten beni isteyen firma bulur. hem o kadar iyi üniversitede okumuşum beni bulmayacakta kimi bulacak)
    - falanca konularda master ve doktora yapmış olması(e be adam ne diyim sana o kadar doktorada yapacam hala iş arayacam. eğer sen bana gelip iş teklif etmiyorsan, ben eşeğim ulan sana gelip iş istersem)
    - fransızca, ispanyolca, rusça, çince dillerinden en az ikisini ana dil seviyesinde konuşuyor olmak(bak ingilizceyi zaten biliyor sayıyor. ulan dangalak ulan geri zekalı ben o kadar dil biliyorsam girerim okyanus aşırı bir firmaya sende ne işim var)
    - askerliğini yapmış olmak(oldu canım ben bu kadar şeyi yapacam arada birde askerliğide bitirmiş olacam)
    - en fazla 27 yaşında olmak(sen ya sayı saymayı bilmiyorsun ya da hiç dayak yememişsin. defol git ilan milan verme bir daha)
    insanı çileden çıkartmayı bir kenara bırakın, bu ilanları okuduğum dönem resmen iş aramaktan soğuduğumu da belirtmek isterim.
  • başlık: part-time finans elemanı

genel nitelikler:
    * üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, tercihen yüksek lisans öğrencisi,
    * hızlı ve dinamik çalışma ortamına ayak uydurabilecek,
    * takım çalışmasına yatkın,
    * part-time ve vardiyalı çalışabilecek,
    * askerlik görevini tamamlamış veya tecilli.

görev tanımı:
    *bayilerden gelen kapakların sayılması, kontrol edilmesi, kayıtlarının tutulması
    *dağıtım yapmak üzere yüklenen kamyonların kapı çıkışı öncesi sayımlarının yapılması,
    *dağıtımdan dönen kamyonların sayımlarının yapılması,
    *fatura ve irsaliye kontrollerinin yapılması, faturaların kontrol edilmesi, dosyalanması.

şirket: coca-cola

yorum:suz. evet, memleketimizde kriz teğet geçmektedir!

link: http://www.kariyer.net/…i1&ilankodu=344821&ilid=002
hesabın var mı? giriş yap