şükela:  tümü | bugün
  • çeşme'de, polonyalı bir kadın tarafından, kurulan organik vücut yağları üreten marka.

başlığın ilk entrysi olduğu için size edindiğim bilgileri de paylaşayım.

öncelikle pure adında sivilce akne toniği sipariş verdim. (bu konuda biraz dertliyim ama konumuz bu değil) ürün kurumsal bir firmanın adı altında çıkmadığı için kendisinden biraz bilgi almak istedim. (iletişim adreslerini mesajdan paylaşabilirim buradan paylaşmam çok doğru olmaz) kendisi polonyalı çok tatlı biri türkçesi tam tabiri ile orta şekerli ama anlaşılabiliyor. söylediğine göre %100 doğal, toksin içermeyen, organik, hayvanlar üzerinde test edilmeyen ve geri dönüşümlü ambalajlardan yapılan ürünler ve tamamen el yapımı, zaten kendi ürettiği yağları ve suları kullanıyormuş. aynı zamanda ürünün içinde bulunan her uçucu yağ kendine has aromaterapik amaçları doğrultusunda seçilmiş.

not: ürünü belirli bir süre kullandıktan sonraki yorumlarımı tekrardan editleyeceğim.

edit: ürünü yaklaşık bir aydır kullanıyorum. sivilcelerim gözle görülür bir şekilde azaldı. diğer kimyasal ilaçlar gibi bir yan etki de göstermedi vücudumda. eğer bu tarz sıkıntıları olan arkadaşlar varsa kesinlikle tavsiye edebilirim.
  • 2 aydır kullandığım pure üçlük setini almış olduğum marka.

öncelikle kullanan insan cok az sayıda ve yeterli kullanıcı yorumlarına ulaşamadım. ancak böyle doğal ürünler aşırı ilgimi çektiği için dayanamadim aldim. pure serum, pure tonik ve sabun yaklaşık 145 lira civarıydı diye hatırlıyorum.

yorumlarima gelecek olursak,
    sabunun herhangi bir etkisini göremedim. normal kurutucu etkiye sahip sabunlar gibi. kokusu içindeki otlar filan hoş diyebilirim.

tonik fotograflarda gördüğümle bambaşka bir renkte geldi. fotoğraftaki normal su gibi seffaf duruyor ama bendeki baya haki rengine yakin bir sarı ve asla şeffaf değil. tonik de hos kokulu ve o da bir süreliğine mat etki veriyor diyebilirim. ama pompasında sıkıntı var tamamen yüzüstü tutmadığım sürece devamli tutukluk yapıyor.

serum ise tam bir facia. yağlı cilde serum niyetine yağ kullanma fikri zaten aklıma nasil yatti bilmiyorum ama, zaten yağlı olan cildim adeta fışkırmaya başladı. sivilceler her gecen gun arttı. ilk etapta sabretmem gerektigini belki cildin kusma yaptığını ve bu sekilde temizleyecegini düşündüm. ancak 2 bucuk ayi geçtikten sonra anladim ki bu yağdan bana fayda yok. aralarinda en kötü kokani da bu yağ idi. ciğ yumurta kokusuna benzer bi kokusu var. suratimda ayni anda 5 6 tane kistik sivilce çıkmaya başlayınca ve adeta yağ içinde yüzmeye başlayınca artik bu tedaviyi sonlandirmam gerektiğine karar verdim.

sabun ve tonik belki kullanmaya devam edilebilir ancak ne sivilce ne siyah nokta icin tedavi edici değil. serumsa yüksek ihtimalle çöpe gidecek. bense bioderma sebium globale dönüş yapıyorum..
  • gayet başarılı görsel tasarımları ile %100 doğal ve bir ürün hariç vegan ürünleriyle gönülleri fetheden marka. ürünler başarılı, gönderim paketleme başarılı olunca yapılan ufak bir araştırma ile markanın arkasındaki kişinin türk ile evli bir polonyalı sosyal bilimler araştırmacısı olduğu ortaya çıkıyor. verdiği röportajlardan yeni bir yola girmiş olduğu anlaşılıyor, belki bir başka polonya kökenli marie curie gibi olur kendisi.
    pure serum ve göz altı kremi alıp her ikisine de yüksek memnuniyet ile devam ediyorum. öyle ki adult acne olayını dahi bitirmiştir ama dilimi de ısırıyorum.

kısacası görsel tasarımları güzel, içeriği güzel. şimdilik her şey yolunda. ama tabii şeyma yapsa healthish'de satsa "sold out" olur, o da var.

https://abtira.sopsy.com/