• bu sarkidan daha kötü sadece iki sarki vardir dünyada:

birincisi çelik erisçiogluna aittir;
    (bkz: dongi dongi)

digeri ise ajdar anik'a.
    (bkz: alirim senden tüm yetkimi)

bu üç sarkiyi arka arkaya dinleyen kisiden artik hayir gelmez.
    bu üç sarkiyi arka arkaya dinleyen kisi avare olur, çöllerde gezer.
  • sene 1993
    mustafa topaloglu: olm varya, ben bu ülkede osursam para kazanırım...
    tolgahan: hadi len ordan
    m.t: varmısın iddiaya, bak gör on sene içinde yapmadığım hıyarlık kalmayacak, milletin gözünün içine baka baka insanlarla taşak geçecem, yine de paraya para demiycem
    t: varım nesine?
    m.t: kazanırsam, klibimde beleş dans edecen.
    t: tamam. ben kazanırsamda çıkıp tv'de uzaylıyım diyecen
    m.t: hmmm, iyi fikir.
  • ko....ko..koko...koorrkuncc bir sey*. yakinda tum turkiye bunu konusuyor olabilir. mustafa topaloglunun sanat dunyasina yeni armagani, muassir medeniyet yolunda atilmis hulk adimi.

(bkz: spaceli)
  • "abu çi çi" şarkısının videosuyla ilgili belki de en önemli sır, açılıştaki matrix sekansının hemen ardından dans ederek ekrana fırlayan michael jackson-ciguli füzyonu karakterin arkasındaki tabelada yatmaktadır. oraya:

market
    butch cassidy & sons

satırları dikkatli gözlerin bir pause hamlesi sonrası kocaman kocaman açılmasını beklercesine nakşedilmiştir.
    bu videonun sanat yönetmeni kimdir? yönetmen aynı anda sanat yönetimine de mi karışmıştır? yoksa mustafa topaloğlu birbirinden alakasız iki kişi bulma sanatçısı mıdır, butch cassidy'yi nereden bilmiş, bu güzel haydutu mahdumlarıyla "market" işletirken hayal etmeyi nasıl başarmıştır? bir başka karede de bir işyerinin tabelasında "photo" yazıyor ayrıca? ne photo'su? soru işareti fırtınası bitene dek evinizden çıkmamanız ve pencerelerinizi kapatmanız hayati önem taşımaktadır?

mustafa topaloğlu'nun performansında ise yine kendisine yaraşır bir yenilik görülüyor. uzun okunması gereken sesli harfleri kısaltma ekolünde bir rönesans başlatarak "yabani" sözcüğünü "yabaani" gibi değil, kısa "a" ile "yabani diye okuyor ve fakat devrim, sesi neredeyse senkoplu (ya da güçlü kas spazmları geçirir gibi) okuyabilmesinde. bu durumu nesir kullanarak buradan öteye izah etmek mümkün değil gibi...

(gerrain, yandan geçerken: abi bu topaloğlu'nun uzaylı hadisesinin hiç komik olmaması çok komik lan?)
  • tatlı hayat'taki ihsan'ın diline pelesenk olması dolayısıyla senin ağzını yerim gibi dilimize* yapışan şarkı sözü.
  • klibinde 4 dakika içinde ağzıyla mermi yakalayabilen bir mustafa topaloğlu, alien, cyborg, matrix, burma bıyıklı daltonlar, star trek, hula hulacı kız, mağara adamı ve kadını, cowboy, lunapark, atlı karınca, dev bir ördek ve ayıcık görülebilen mindfuck bir şarkı.

seneler sonra edit: link güncellendi.
  • yıllar sonra tekrar izledim bugün...
    anladım ki çok başka bişeymiş mustafa topaloğlu olmak.

hele bir sahnede kayanın arkasından çıkıp şarkı söylemeye başlaması yok mu...
    yıllar sonra tekrar gülme krizlerine girdim...
    helal olsun....

ahan da videosu
  • her ne kadar insanlık tarafından şarkı olarak adledilse de; düpedüz mustafa topaloğlu'nun ana gemiye seslenişiydi lan bu!

gelip almadılar adamı; çatıda gemisini bekleyen alf gibi kaldı sonra kumarhanelerden çıkmaya başladı.
  • (bkz: dadaizm)
  • klibi tatilya'da çekilmiş.
hesabın var mı? giriş yap