• abuja, nijerya'da inşa edilen ilk planlı kenttir. kent 20.000 kişilik nüfüsa göre planlanmış ve iki bölgeye ayrılmıştır. darı,mısır, süpürgedarısı, yam ve bakliyat üretimi yapılır. kentin merkezinde devlet kurumları yer alıyor. nijer ırmağı üzerinde bulunan shiroro barajı'ndan kente ellektrik taşır.
  • nijerya nın yeni baskenti.
  • havaalaninin uclu kodu abv olan sehirdir.
  • en güzel başkent ismi.
  • ulkenin denizle baglantisi olmayan kuzey bolumunde yer alir, eski baskent kozmopolit lagosa gore daha yogun bir musluman nufusu barindirir. harmattanin etkisi bu kentte daha cok hissedilir.
  • havaalani pistinin yenilenmesi icin, ucaklarin abuja'ya 230 km mesafede bulunan kaduna'ya inmesi hükumet tarafindan kararlastirilmis. o nedenle 8 mart'dan itibaren 6 haftaligina havaalani ucusulara kapatilacakmis. ülkenin havacilik sektörünün durumu berbat. 2015 yilinda port harcourt (ülkenin petrol kenti) havalimani dünyanin en kötüsü secilmis bir seyahat web sirketi tarafindan.
  • havaalanı 10 numara 5 yıldız vallaha ben nijerya'dan böyle güzel bir tesis beklemiyordum. gayet başarılı.şehir'den yaklaşık bi 30 dk uzaklıkta havaalanı ile şehir merkezi yol 3-4 şeritli otoyol kıvamında üstelik beleş :) yap işlet devret yapmamışlar buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

afrika'da 7-8 ülkeye gitmiş biri olarak gittiklerimin içerisinde en iyisi diyebilirm.şehirleşme güzel her telden ev var.zengini villada,fakiri apartmanda,en fakiri götünde yaprak çadırda takılıyor.

hilton hotel'de konakladım son derece güzeldi.içerisinde ilk iki kat avm gibi altıncı,güzellik merkezi,bilet satış ofisleri,giyim dükkanları,restaurant vs var.son derece sexy siyahi kadınları görebilirsiniz.şehir merkezinde yanınızda oranın yerlisi yoksa çıkmayın çünkü elden telefon,göten pantolon gidebilir.ilk kez afrika ülkesinde bu kadar trafik yoğunluğu görüyorum trafik vs oldukça vardı.üstelik gayet lüks otomobillerde var.

gece hayatı güzel,hareketli pandemi nedeniyle bile kapanmamış.tinder dehşet iş görüyor demişti arkadaş, siyahi kadın seven erkeklere duyurulur.
hesabın var mı? giriş yap