*

şükela:  tümü | bugün
  • özleyenler için haziran gecesi gereken hizmeti vermiş, başka bir formda da olsa bizi sevgilimize kavuşturmuştur. (bkz: gülağa)
  • kurtlar vadisinin en iyi oyuncusu. polatın, çakırın vs bilimum mafyanın sahnelerini izlediğimde kılım kıpırdamayan* ben*** o adamı gördüğüm her sahnede içim gıdıklanıyor. o ne müthiş oyunculuktur, ne güzel burun kaşıyıp tatak fırlatmadır. hele hele çoraplarını çıkarıp erdalın suratının iki santim ötesinde ayak parmaklarının aralarını temizlemesi oscarı bile kazandırabilir o adama. dreamcatcher filmindeki boklu irinli sahnelerde bile kafamı çevirmemiş olan ben* o sahnede sahillerden sahillere vuruldum, dev dalgalar aşırdı beni gökyüzüne. daha ne numaralar var o adamda, rolünü hakkıyla oyanayan tek adam* valla*.

(bkz: baron olacak adam)
  • erdal : beni sevdiğini neden hiç söylemedin baba? neden?
    abuzer : itsin de ondan!

diyaloğu ile beni koparmış bir karakter.
  • kendisi kurtlar vadisi'ndeki gelmiş geçmiş en orijinal karakterdi. ölmesi dizi için büyük bir kayıptır. şişe dibi gözlükleri, "zürriyetsiz!", "lan it!" benzeri catchphrase'leri, kokan çorapları, pis ayakları, atleti ve de "gelmiş geçmiş en doğal burun karıştırma" akademi ödülüne aday gösterilmeye layık burun karıştırma performansıyla gönüllerden silinmeyecek, hep hatırlanacaktır.
  • kulakları oldukça iyi işiten eski kurtlar vadisi karakteri.

abuzer: bi araba yaklaşıyor, tepeyi döndü..
    erdal: birisini mi bekliyosun baba?
    abuzer: seni bekledim de mi geldin lan it.. zürriyetsiz..
  • iyi malın sarayda, kötü malın sokakta satıldığını iddia eden uyuşturucu uzmanı.
  • televizyon dizilerinde yer alan en orijinal karakterlerden biri. mükemmel bir tipleme. konuşması, yürümesi, kızması, bakması, ulan nefes alması bile ayrı yarıyor adamı. kurtlar vadisi izlemiyorken tesadüfen bu adamı görüp her bölümde aramaya başlamıştım. öldükten sonra da youtube'a düşen compilation videolarıyla krizlere soktu bizi.

bana göre tüm konuşmaları arasındaki en muhteşem repliğini, öldürülmeden önceki son mal üretiminde vermiştir.

erdal iti, zanaatın zirvesine ulaşıp dadından yenmez bir mal üretmiştir. babasıyla beraber yaptığı son üretimdir. abuzer manyağı malı görünce bunu iki yanağından öper. erdal dumur bir şekilde;

- baba, farkında mısın, ilk kez beni öptün.
    - değerini bil bu sondur.
    - teşekkür ederim.
    - hiçbir şey yapamazsın. tpuhh!

erdal seri gelen bir tokadın ardından yüzüne saçılan tükürükleri silmektedir.

yeryüzündeki hangi insan evladı teşekkür ederim diyen birine "hiçbir şey yapamazsın" der, ey ahali? işte abuzer manyağı acımadan yapar.
  • kurtlar konseyine baron olacak adamdı rahmetli. yazık oldu muhtereme