şükela:  tümü | bugün
  • edit: arkadaşlar anlatılan her şey yaşandı. kurgu falan değil. adliyeye ilk gidişimde capsli mapsli döneceğim.
    saygılar.

rock'n roll evreni ile enerji piyasasını karşı karşıya getiren hadise; ac'dc'nin acdc elektrik üretim anonim şirketi'ne dava açması.. sanırım yüksek gerilimli bir dava görülecek adliyede. *

istanbul 2. fikri haklar hukuk mahkemesi'ne bir işim için gittiğimde, mahkeme kalemindeki memurun bilgisayarından açtığı highway to hell ile yankılanıyordu duvarlar. memurun dökülmüş saçları ve ekranda olan bitene bakışı bana gençliğinde rock tanrıçasının memesinden löpür löpür süt emdiğini düşündürdü.

-o çalan ac/dc mi ya?
    +evet valla öyleymiş, eheh.
    -adliyede ilk kez böyle bir şey duyuyorum valla. siz mi dinliyorsunuz?
    +yok ya dava açmışlar da biz de merak ettik.
    -hadi ya, ne davasıymış o?

sonra dava dosyasını açtı, birazcık baktım. evet lan, gerçekten marka hakkına tecavüz talepli dava açmışlar. içeriğine fazla bakma fırsatım olmadı. olursa güncellerim. hatta duruşma gününü bile öğrenebilirim, ama o kadar işsiz miyim emin değilim.

sonra memur ile koridorda karşılaştık. "thunderstruck da iyiymiş eheh" dedi. sanıyorum türk adalet sistemi, bir arabesk-fantazi insanından rocker yarattı.

bence ac/dc haklı.
  • ticaret sicil'de 2014 ataşehir'de kurulan bir a.ş. olarak görünüyor. harflerden oluşan bir ismin problem yaratmayacağını düşünüyorum. fakat logo gibi bir şey kullanılmışsa sorun yaratır.
  • nedense miadı dolan kişiler yapacak bir şey bulamayınca mıdır nedir bir yerlerde hak aramaya çalışıyor.

(bkz: selçuk inan'ın samsung'a dava açması)

edit: bakıyorum da fanboylar kızmış. ben de sıkı bir ac/dc hayranıyım. yanılmıyorsam rock or bust world tour adını verdikleri konserlerde brian johnson rahatsızlığı sebebiyle devam edememişti ve grup, sevdiğimiz başka bir grup olan guns n' roses'ın solisti axl rose ile konserlerine devam etmişti. bilmem anlatabildim mi?
  • anlamadığım koskoca ac-dc bizim elektrik dağıtıcısından nerden haberdar oldu.
    kesin enerji-sa ispiklemiştir.
  • davayı kazanan taraf bana rica etsem 10.000tl verir mi diye merak etmekteyim. sağlık sorunum falan yok aşırı ihtiyaç da sayılmaz ama dövme yaptırmak istiyorum sırtımı kapatan. yani eğer bu miktar bana gönderilebilirse çok memnun kalırım. bu süreçte de bana para göndermeyi kabul eden firmaya dava boyunca pozitif enerjimi yollar onlara destek olurum. teklifimi düşünen olursa özelden ulaşabilir.

"nedense miadı dolan kişiler yapacak bir şey bulamayınca mıdır nedir bir yerlerde hak aramaya çalışıyor. "

ac/dc?

miadı dolmak?

ac/dc?

selçuk inan?

ac/dc?

1973 yılında kurulan grubun 40 sene sonraki konser kaydı.

senin benim torunlarımız ölür ama ac/dc'nin miadı yine dolmaz evlat rahat ol.

bazen sözlüğe sinir oluyorum anasını satiyim.
  • ac'ci teslacıların ve dc'ci edisoncuların da davaya bilirkişi olarak katılması gerekir.

ac/dc müzik grubu bence tamamen haksızdır.

elektrolitik kondansatör görse kalem pil zannedecek adamlar ac/dc ismini koymuş grubun ismini.

düğüm analizi yöntemi kullarak dc devresini analiz et desen mal gibi bakarlar. fazör çok süper kanka, olmasa yarağı yemiştik değil mi lan axl desen , hımm evet haklısın ortaam der.
  • nereden duyup da dava açmış amk bu adamlar. neyse led zeppelin siker.
  • metal-iş sendikasını bir korkudur almıştır. metallica'dan da aynı hamle beklenmektedir.
  • guns n' roses'dan da tabancamın sapını gülle donatacağım isimli türkü için bir telif davası bekliyorum.

bence şansları çok daha fazla.