1. dedem yapar bunu . ama onun ki biraz değişik .
    onun yaptığı aç karnına çay içerken çay karnına aynı zaman da sigara içmek .
    tabi ben de anlayamadım .
  2. aç karna çay içmenin neden psikopatça bir mide bulantısına, soğuk terlemeye yol açtığını bilmiyorum. araştırdım biraz bulamadım. her sabah unutuyorum ve aç karnıma çay içiyorum, midem bulanıyor, soğuk terliyorum sanki şekerim düşmüş gibi. bir allahın kulu açıklasın şunun sebebini.
  3. "ıssız eve kedi girik gibi" olur. çocukken bir baba dostundan* duymuştum bunu. "boş eve kedi girmiş gibi olur." anlamına gelir. kedi* boş eve girince nasıl sağı solu karıştırır, dağıtırsa aç karna içilen çay da çoğu insanı rahatsız eder.*
  4. en güzel çay sabah 10 ve akşam 5 çayıdır. tabii kahvaltınızı ve öğle yemeğinizi zamanında yediyseniz. (sabah 6-7 kahvaltı, öğle yemeği 12-1 gibi) karın ne aç ne tok olur, çayın asıl keyfi de böyle çıkar kanımca.
  5. ac karnina kusburnu icmekten daha akil kari olan eylem. otekinin mide bulantisi garantisi %100'e yakin.
  6. boş mideyi mahveden eylem, çay da domates gibi mide zarında kasılmaya yol açtığından ter basması ve bulantıya yol açabilir. tok karnına içilmesi tavsiye olunur.
  7. korkunç bir mide bulantısına neden olur. çay hızlı içildiğinde mide bulantısı daha fazla olur sanki. sonrasında küp şeker yemek bulantıyı geçiriyor. hatta avuca toz şeker döküp yalayarak yemek şıp diye bulantıyı kesiyor. ama her yerde yapılamıyor.
  8. sabah midemde gastrit sıkıntılarıyla uyandığımda şaşırtıcı bir şekilde iyi geliyor. ancak evde taze demlenmiş çay olmalı tabi.
    (bkz: bir günlük olarak ekşi sözlük)
  9. sabah ki sınavdan önce ayılmak için içilirse etkisini çok sağlam gösterir. midenizin sikilmesiyle gayet güzel ayılırsınız ancak sınav kaynar arada. sonuçta ayılmışsınızdır ama.

aç karnına çay içmek hakkında bilgi verin