• boş mideyi mahveden eylem, çay da domates gibi mide zarında kasılmaya yol açtığından ter basması ve bulantıya yol açabilir. tok karnına içilmesi tavsiye olunur.
  • "ıssız eve kedi girik gibi" olur. çocukken bir baba dostundan* duymuştum bunu. "boş eve kedi girmiş gibi olur." anlamına gelir. kedi* boş eve girince nasıl sağı solu karıştırır, dağıtırsa aç karna içilen çay da çoğu insanı rahatsız eder.*
  • korkunç bir mide bulantısına neden olur. çay hızlı içildiğinde mide bulantısı daha fazla olur sanki. sonrasında küp şeker yemek bulantıyı geçiriyor. hatta avuca toz şeker döküp yalayarak yemek şıp diye bulantıyı kesiyor. ama her yerde yapılamıyor.
  • bi şey iç çay iç ısrarına yenik düşüp mide bulantısına kucak açmaktır.
  • şu an midem ağzımda gezmeme sebep olan.
  • yeşil çay içildiğimde mide bulantısı ile karşılaşmıyorum, ama normal çay acayip mide bulandırıyor.
  • 10 ya da 15 dakika sonra kusmamla sonuclanan eylem. sekersiz icmeme baglıyorum ama sekerli ictigi halde aynı seyi yasayan var mı merak ediyorum.
  • eğer ki öncesinde herhangi birşey yemediysem, en ayı gibi içtiğim akşamın sonundan daha beter bulanıyor midem..

öyle böyle değil, üstelik kusamıyorsun da.. rezillik.

fıldır fıldır midemi bastıracak şeyler arıyorum sonra. aç karnına çay içeni eşşekler siksin diyorum her seferinde, sikmeden aynı boku gene bir şekilde yiyorum..

aç karnına kahve sigara abi.. kahve sigara iyidir..
  • senede en az bir kere yapıp kendi kendime neden aç karnına çay içilmemesi gerektiğini hatırlatırım. yemek yemeden geçmeyen bulantı yapmışlar. biraz toparlanmak için dişleri fırçalamayı öneririm sakın ama sakın su içmeyin.
  • hergün yaptığım eylem. hatta şu anda da yaptığım eylem. kahvaltı yaparken asla çay içemem. bir şeyler yerken de içemem. ya çay, ya yemek. ikisinden birini tercih etmem lazım ve ben, hep çayı tercih ediyorum.
    yıllarca ağzına çay sürmemiş, kahvaltıya çok önem veren ben ex karım yüzünden bu illete bulaştım. kendisi kahvaltı sevmez çay sigara ile beslenirdi sabahları. kendi gitti laneti kaldı bana.
    ana fikir : evlenmeyin.
hesabın var mı? giriş yap