1. tecrübeli bir ülserli olarak, sabahları kalktığımda birçok kez denediğim eylemdir.

buzdolabından aldığım, küçük yeşil ve sevimsiz şişedeki serin maden suyunu 5-10 dakikada içip ne olacağına baktım yüzlerce defa...hiç bişey olmadı. belki bünyede bişeyler olmuştur da haberim yoktur.

ancak, aç karnına sigara içmenin yanında çok daha anlamlı, sağlıklı olacağı kesindir.
    aslına bakarsan sayın okuyucu, her türlü karnına sigara içmek kötüdür. konu niye buraya geldi anlamadım ben de.
  2. bazı doktorların aç karna içildiğinde daha yararlı olacağını savunur. açıklama şöyle: 'tok karna maden suyu içildiğinde rebound etkisi yapar ve o sırada salınan asit nötralize olur ancak daha sonra daha fazlası salınır. dolayısıyla aç karna içilmesi makbuldür' müş.
  3. kesinlikle zordur.

ancak mesela simit poğaça türevi hızlı kahvaltılar yanında sıcak çay kahve içmekten evla olduğu kesin.
  4. sanıldığının aksine asidik değil baziktir ve mide asidini baskılamaya yardımcı olur, tokluk hissi verir.
  5. bazı günler kalktığınızda ağzınız çamur gibidir, ya da bir zehir hissi vardır. böyle ayda yılda bir olur. hasta olacak gibi olduğunuz zamanlar özellikle. içiniz yanar. su içersiniz ya da içmek istersiniz ama bilirsiniz ki etki etmeyecek. farklı bir yangın söz konusudur. işte o zaman bu küçük yeşil şişe içindeki meret iki dikişte komple tüketilir. verdiği hissiyat dibine kadar tatmin olma duygusudur.

korkmayın, için. ben aç karnına buz gibi kolayı götüren adamlar gördüm. henüz ölmediler. maden suyu size afiyet olsun.