• tecrübeli bir ülserli olarak, sabahları kalktığımda birçok kez denediğim eylemdir.

buzdolabından aldığım, küçük yeşil ve sevimsiz şişedeki serin maden suyunu 5-10 dakikada içip ne olacağına baktım yüzlerce defa...hiç bişey olmadı. belki bünyede bişeyler olmuştur da haberim yoktur.

ancak, aç karnına sigara içmenin yanında çok daha anlamlı, sağlıklı olacağı kesindir.
    aslına bakarsan sayın okuyucu, her türlü karnına sigara içmek kötüdür. konu niye buraya geldi anlamadım ben de.
  • zararı yoktur zira maden suyu asit içermez, size gün içinde yardımcı olacak minarelleri verir.
  • bazı günler kalktığınızda ağzınız çamur gibidir, ya da bir zehir hissi vardır. böyle ayda yılda bir olur. hasta olacak gibi olduğunuz zamanlar özellikle. içiniz yanar. su içersiniz ya da içmek istersiniz ama bilirsiniz ki etki etmeyecek. farklı bir yangın söz konusudur. işte o zaman bu küçük yeşil şişe içindeki meret iki dikişte komple tüketilir. verdiği hissiyat dibine kadar tatmin olma duygusudur.

korkmayın, için. ben aç karnına buz gibi kolayı götüren adamlar gördüm. henüz ölmediler. maden suyu size afiyet olsun.
  • sanıldığının aksine asidik değil baziktir ve mide asidini baskılamaya yardımcı olur, tokluk hissi verir.
  • bi bok olmaz korkmayın.
  • kesinlikle zordur.

ancak mesela simit poğaça türevi hızlı kahvaltılar yanında sıcak çay kahve içmekten evla olduğu kesin.
  • özellikle akşamdan kalma olarak uyanılan sabahları ilk iş olarak yapılması gereken eylemdir.

gecenin ve alkolün etkilerini en kısa sürede minimize etmekte üstüne yoktur bu eylemin.

mis gibi mineral, direkt boş mideden anında kana... bir tık ötesi zaten şırıngıyla damardan almak maden suyunu. onu da pek tavsiye etmiyorum tabi, insanlıktan çıkmanın anlamı yok.
  • önceki entry'lerde dikkat çekilenler arasında görmediğim, ancak uyguladığım bir şeyi paylaşayım naçizane (burada soda kavramını doğal maden suyu, spesifik olarak beypazarı bağlamında kullanıyorum :

sodanın mideye (ayrı bir rahatsızlığınız olmadığı müddetçe) direkt zarar vermediği doğrudur. ancak tadı güzel veya keyif veren her şeyin bokunu çıkarmanın yaratacağı zarar pek tabii ki burada da geçerli olacaktır.
    çok önemli bir keşif değil, fakat dipsomanisi olan ve yerinde duramayan bendeniz için bu meretin bir şişesini yaklaşık bir litre su ile karıştırıyorum ve o şekilde içiyorum. duruma göre, bir limonun suyunu da ekliyorum. bunu da gündüz ve akşam olmak üzere iki sefer yapıyorum. hem o çok sevdiğim acı tadı alıyorum, hem abartmıyorum.

mide bakımından bunu su ile karıştırmanın, akşamdan kalma olduğum bir sefer ciddi şekilde rahatlattığını fark ettim. herkeste aynı etkiyi gösterir mi bilemem. ancak abuk subuk, beyni tarumar eden ve zaman içinde embesile çevirecek bir proton bombası mide ilacı yerine bunu içmeyi tercih ediyorum.
  • günlerdir gerçekleştirdiğim eylem.midemde bir rahatsızlık oluşturmadı.yukarıdaki yazılanları okuyunca da rahatladım.
  • en sevdiğim aktivite. a101'den aldığım 20li beypazarı maden suyunu buz gibi dolaptan çıkarıp yanına tchibo gold filtre kahvemle kombin yapıp bir de sigara yakıyorum. güne on numara başlıyorum. öğlene kadar da bi şey yemiyorum neden çünkü intermittent fasting ve sağlıklı yaşam. sigara hariç fena değil bence.
hesabın var mı? giriş yap