şükela:  tümü | bugün
  • siklikla basima gelen can sikici olgu. karnimin tok olmasi lazim arkadas uyuyabilmem icin. olmuyor, ac karnina uyuyamiyorum. var boyle tanidiklarim. onlar da uyuyamiyorlarmis. ac karnina uyuyabilenleri de acayip takdir ediyorum onu da ilistireyim...

    (bkz: eppek var mı panpa)
    (bkz: karnı tok sırtı pek)
  • gece saat 01:00 civarı yarım kangal pınar sucukun kızartılıp, iki kibrit kutusu büyüklügündeki ezine peyniri ile yarım'dan üç parmak fazla ekmegin arasına özenle doldurulup büyük bir bardak uludağ gazoz eşliğinde yenmesine sebep olan durumdur.
  • beyne söz geçirememektir.

    açlık beyni ele geçiriyor. uyumak güçleşiyor. uyusanız bile verimli ve yeterli bir uyku olmuyor. 3-5 saat içinde beyin otamatik olarak sizi uyandırıyor. zaten bu uyku da derinlikten dinlendirici olmaktan yoksun oluyor. daha çok bir gözün açık gibi uyuyorsun. açlıktan strese giren ve sizi zorla kaldırmak isteyen bir beyinle savaşmak mümkün değil. bu durumda uyku açığı doğuyor ve daha çok sıkıntı stres başlıyor. askerliğin gözünü seveyim. bir düzen var ve beyin buna boyun eğiyor. vücut bu disiplin altında zindeleşiyor. ama sivil hayatta bu düzeni sağlamak ve sürdürmek çok zor.