şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu yaz aracılığıyla amerikaya work and travel a gideceğim şirket.iyiler,hoşlar,karizmatik ve güzel bi ofisleri var ancak alakasızlar diyebilirim biraz.fiyatlar artıyo bana hala uçak bileti konusunda yardımcı olmuyolar.mail atıyosun cevap vermiyolar.şikayetçiyim efendim çok şikayetçiyim..
 • öğrenciye uygun bir okul bulmak ve öğrencinin okulda muhattap olacağı birime gerekli belgeleri göndermek dışında pek bir danışmanlık hizmetlerine rastlanmayan şirkettir. içerisinde çok iyi çalışan, yardımsever, güleryüzlü insanlar kadar tam tersi kişilikler de barındırır. örneğin, bir arkadaşıma yurtdışında bir okula gitmesi için "güya" aracılık yapmış, her türlü belgenin toplanması, okulla her tür yazışma işini arkadaşıma bırakmış, ancak arkadaşım okula kabul edildikten sonra da sadece belgelerin gönderilmesini sağladıkları için danışmanlık ücretini de almışlardır - halbuki postaneye kendisi de gidebilirdi. üstelik iki aşamalı olan kabul sürecinin ilk aşamasından sonrası için arkadaşıma hiçbir bilgi vermemiş, neredeyse önemli "deadline"ları kaçırmasına neden olabilecek kadar ilgisiz davranmışlardır. arkadaşım yine bir konuda danışmak için aradığındaysa "ama artık master yapacak bir öğrencisiniz, biraz sorumluluk sahibi olup, kendi işlerinizi kendiniz halletmelisiniz" gibi sempatik bir tavır içerisinde "paramı alır köşeme çekilirim" felsefesini benimsediklerini göstermişlerdir. tabi ki, eminim, içinde çok düzgün çalışan insanlar da vardır ama bir kaç tane gereksiz insan nedeniyle kötülenmeye başlayan bir danışmanlık firmasına dönüşmüşlerdir.

  (bkz: bir arkadaşım ekolü)
 • düzenledikleri staj fuarına, davet ettikleri işveren gelmeyince, geri iadesi yapılmayan, giriş amaçlı ödenen parayı bana anında özür dileyerek iade etmiş danışmanlık firması.
  teşekkürler academix.

  birde böyle dürüst firmaların, dolandırıcı ve öğrencilerin parasını yiyen versiyonları vardır.

  (bkz: edurehber)
 • insanın work and travel ile amerika'ya gitmesine yardım edeceğini iddia edip, bi bok yapmayan şirketmiş. bunu gördük yani ailecek...

  şunun şurasında 1 ay kalmasına rağmen, iş konusu hala muallakta. 2 hafta boyunca danışmanlık yapan kişi için "x yok" "x burada değil" diyerek oyalanıp 2 haftanın sonunda o x olacak zatı muhteremin işten ayrıldığını tesadüfen oradaki başka bir danışmandan öğreniyoruz. ama bu süre zarfında kimse ağzını açıp "o gitti, sizi başkasına yönlendirelim" demiyor, gel-git insanı perişan ediyorlar. bitmedi, x de danışmanlık yaptığı sürece bi iş bulmuş, yol göstermiş değil zaten. sürekli bi erteleme, hallederiz tripleri ama sonuç sıfır. ne anladım ben b u işten?

  parayı alana dek biz süperiz, harikayız modunda takılıp, sonrasında ise ne de olsa parayı aldım diye yatmak mı danışmanlık? kuruldu, dersti kafayı yiyen insanı iyice strese sokmayı başarmakta üstlerine yok evet ama icraat namına bişi göremedik, hala! sergiledikleri vurdumduymazlık örneği gerçekten takdire şayan ama...

  bi daha academix mi? tövbe! şu işi bile temizleyebileceklerinden şüpheliyim ben...
 • taksimdeki ofislerinde çalışanlar çok yardımseverdir.
 • başvuranı oyalamaktan başka işi olmayan gereksiz danışmanlık kurumu. şöyle ki; amerika'da staj diye internet sitelerinde bir başlık var giriyosun türlü türlü iş olanakları çıkıyor karşına.veriyosun 250 dolarını sana bir iş bulsunlar amerika'da çalışırım diye. önce rastgele bir şirketle skype üzerinden sözde bir görüşme ayarlıyorlar ve işveren seni kabul etmiyor. adamları zorluyorsun sana bir iş bulsunlar verdiğin paranın hakkını versinler diye yok arkadaş ses seda yok. 3 ay sonra akıllarına gelip arama zahmetinde bulunuyorlar aynı işveren istanbul'da yüzyüze görüşecekmiş diye.10 dakikalık mülakat için ankara'dan istanbul'a getirtip elini boş döndüren tamamen gereksiz bir danışmanlık hizmeti. işverenin şirketinin internet adresine giriyosun meğer deneyimli eleman arıyor adam. benim gibi yeni mezunu ne oyalıyorsunuz kardeşim demek geliyor içimden.
  özet olarak paranızı ve zamanınızı boşa harcamak istiyorsanız tam size göre bir danışmanlık şirketi.
 • yurt dışında eğitim düşünen öğrenciler için, gerek eğitim programları konusundaki hakimiyetleri, gerek birçok program üzerine dünyanın dört bir yanında sunabildikleri geniş seçeneklerle kayıt ve danışmanlık sürecinde birlikte çalışılabilecek en güvenli ve başarılı firmalardan biri. çok bilgili ve yardımsever çalışanlara sahipler.
 • kendileriyle ingilterede dil okulu + master programına gitmiştim. danışmanları gayet ilgili ve sorumluluk sahibi. özellikle taksim şubelerindeki danışmanların bilgi ve deneyim seviyesi daha fazla. danışmanlık desteği almak isteyenlere öneririm.
 • geçtiğimiz haftasonu londra'da gerçekleşen ve sektörün oscar ödülleri özelliği taşıyan study travel magazine 2018 ödüllerinde, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da doğu avrupa'nın yıldız acentası ödülüne layık görülerek üst üste 2 senedir uluslararası bu ünvanını koruyan yurtdışı eğitim acentası.