şükela:  tümü | bugün
 • arapca, akhir an-nahr, the end of river anlamina gelen, eridanus takimyildizlarinin sonuncusu.
 • keşfettiğim günden itibaren bilumum internet mecralarında kullandığım takma isimdir. işin kişisel boyutunu bir yana alıp biricik yıldızımıza gelirsek, latince ismi theta eridani olup geleneksel ismi arapça nehirin sonu anlamına gelen akhir an-nahr'dan alır. ayrıca kendisine achernar denildiği zamanlarda olur.

  eridanus takım yıldızının en sonunda bulunan yıldız bulunduğu takımyıldızın en parlağı olurken, şimdiye kadar keşfedilmiş yıldızlar arasında ise en parlak dokuzuncu yıldızdır, aynı zamanda dünya'dan görülebilen en parlak beyaz cücedir. (bkz: beyaz cüce)

  günümüzde dünyadaki pek çok nehirle özleştirilmektedir ancak benim bulabildiğim kaynaklara göre italya'daki po nehri çoğunluk tarafından kabul edilen görüş.

  acamar beyaz cücesinin konumuna gelecek olur isek, dünyaya yaklaşık 140 ışık yılı uzaklıktadır. ayrıca konumundan dolayı dünyada 30 derece kuzey enleminden daha kuzeyinden görülemez.
 • son 10 yılın en büyük şarkısı. abartısız. öğle vakti 3'te falan dinlemeyin tabii.
 • hakkinda bu kadar az sey yazilmis olmasi, sarkiya olan sevgimizi dile getirecek cumle bulamayisimizdan bence.
  oyle bir dis sikmasi, goz kapanmasi, soguk soguk terlemesi, neonlarda gezdirmesi bulunmaz yoksa.
  herkesin kafasi kendine ama son yillarin en iyi sarkisi, gercekten. alacakaranliga en cok yakisan.
 • link de verelim:
  frankey & sandrino - acamar

  türünün genelde deep house, tech house ya da techno olduğunu zannedilir. ancak midi'lerin kullanımı sebebiyle aslında electro house'dır bu efsanenin türü.

  evet, biliğiniz gaziosmanpaşada çalan şarkılar ile aynı türdedir. muhtemelen yapılmış en kaliteli electro house parçadır.
 • yeni yila da kendisiyle girdik, birlikteligimiz daim olsun.