şükela:  tümü | bugün
 • star tv nin yeni dizisi. her bölüm böyle garip ibne gibin puşt gibin hikayeler anlatılacak. ilk bölümde haluk bilginer, hayko çepkin isimler oynayacak.
 • yakında star'da başlayacak dizi. galip tekin'in çizgi romanlarından bir uyarlama yapılacak sanırım. tam olarak çözebilmiş değilim ama türk kanallarının ihtiyacı olan bir tarzda dizi olacak gibi görünüyor.

  haber:
  fantastik ve bilim kurgu tarzdaki eserleriyle tanınan çizgi romancı galip tekin'in acayip hikayeler'i star tv ekranlarında izleyicilerle buluşacak. dizinin mayıs ayında yayınlanması planlanıyor. 1980'li yıllarda yayınlanan alacakaranlık kuşağı tadında bir dizi olacak. her bölümde başka bir hikayenin işleneceği acayip hikayaler'de oyuncu kadrosu her hafta değişecek. doğuş yayın grubu genel müdürü cem aydın acayip hikayeler için, "twilight serisi gibi değil de twilight zone gibi olan acayip hikayeler, galip tekin'in fantastik dünyasını ekrana taşıyor. pilot bölümü beğendik, o da nisana yetişecek gibi. bunlar gibi genç kuşağın dikkatini çekecek başka işler de var. reytingden çok kanal kimliği ve arayışımızı göstermek açısından önemli işler. sonucu yayımlandıktan sonra göreceğiz" dedi.

  http://www.facebook.com/acayiphikayeler

  dizinin resmi sayfası ve detaylı bilgiler:
  http://www.acayiphikayeler.com/

  anlatıcı olarak hayko cepkin seslendirme yapacakmış.
 • tanıtımlarındaki kanal logosu uygulamaları başarılı görünmekte olan program.

  ( mat siyah zemin üzerine kara star tv logosu basmaca )
 • sanırım on seneden sonra bu dizi bana televizyon izletecek. yok yalan dünya'ymış, yok leyla mecnun'muş. şöyle adam gibi bir şey izleyelim arkadaş.
  süper olur inşallah.
 • yıllar evvel resimli roman dergisini okurken aklımdan geçen yapım. büyük ihtimalle izlerken de "oha! ben bunu yıllar önce l-manyak'ta okumuştum" diyeceğimiz sahneleri olacak.
 • yaklaşık 10 yıldır her yayınını takip ettiğim ustanın 2 boyuttan (x ve y) 4 boyuta (x,y,z ve t) geçtiğini duymak heyecan vermedi değil.

  ama;

  olmaz gibi duruyor. kafamda canlandırdım. az ışıklı karamsar müziklerle standart türk dizisi kıvamında olacakmış hissi veriyor. yönetmen arkadaşın galip hoca'yı anlaması güç sanki. galip hoca bildiğiniz insanlara benzemez. aynı kafayı yaşar inşallah yönetmen abimiz.

  yönetmen abi'ye şimdiden başarılar. işi zor..
 • şöyle bir videosu düşmüş olan, kendisini merakla bekleten dizi. umarım ki galip tekin kendinden ödün vermeden, harika bir dizi yaratmıştır.
 • yayınlanacak her bölümü ciddi oranda sansürlenecek dizi projesi.

  okuyanlar bilir; galip tekin'in çizgi romanları şu anda ekrandaki en iyi diziden bile iki üç gömlek daha üstün bir senaryoya sahipti.bir de buna çizimler eklenince ortaya çıkan hikayeleri tv ekranına aktarmak çok zor bir iş. üstüne üstlük fare çocuk gibi gibi bir hikaye birebir ekrana aktarılırsa dizilerdeki yara efektlerine bile mozaik uygulanan bir yayıncılık zihniyetiyle bu dizi başından sonuna blur efekti uygulanmış olarak yayınlanır. eğer öyküleri orijinaline uygun olarak (ve ekranı mozaiklemeden) yayınlayacaklarsa uykusuz geceler bizi bekliyor demektir.
 • alacakaranlık kuşağı 2012 türkiye.
 • gece yarısından sonra, 18+ ibaresiyle yayınlanacak star tv dizisi. yine bir zamanların star yapımı olan, sır dosyası ile benzerlik taşıyıp taşımayacağı ise hala gizemini korumakta. :p
  ayrıca 30 dk gibi, türk dizi-film sektörü için çerez sayılan bir yayın süresine sahip olacağı da bilinmeli. *