şükela:  tümü | bugün
 • eski işini bilen metalhead'lerin taptıkları ya da hürmette kusur etmedikleri babaların babası gruptur.. şimdi dönüp taa sonisphere'den kalan yazılara bakınca insan üzülüyor "parlayamadı, bişeyleri eksik, çevremde ya da arkadaşlarımda kimse bilmiyordu, adını ilk kez festivalde duyduğumuz" falan diye görünce..

  aynı üzüntü ve utancı bir sene sonra alice cooper konserde millete jimi hendrix'in "fire"ını söyletmeye çalışıp 3-5 ihtiyar dışında mal mal bakan bir kalabalık görüp bozulduğunda da hissetmiştim çevremdeki binlerin gıyabında.. hendrix'i, accept'i, alice cooper'ı, motörhead'i bilmeden metal sevmek olmaz.. bak sevmeden demiyorum, bilmeden diyorum..

  anca kostümlü soytarılar "fak faaak faaaaaaaaaaaak" diye bağırsın "yeeee" diyelim zihniyetiyle de festivale gidilmez.. 92'de bilmediğimiz metallica şarkı sözlerini tamamladık trende.. allaha şükür accept'den önce çok ders çalışmaya gerek kalmadı.. işin hoşu accept'e bön bön bakanlar ertesi gün de anthrax'a bön bön baktılar "kim la bu kızırderili?" diye.. yazık..
 • dünyanın en iyi metal grubu.

  ne zamandir dinlemedigim bi parcasini buldum yarildim sabah sabah. 'fast as a shark'
 • metal heart, princess of the dawn, balls to the wall, restless and wild.. gibi metal marşı haline gelmiş, dünyanın herhangi bir festivalinde çalındığı zaman 50.000 kişinin vokalistten önce bağırdığı şarkıların sahibi gruptur. reunion için toplandığı zaman yılın müzik olayları listesine kafadan girmiştir, bırakın yeterincesini; fazlasıyla saygı gören bir gruptur. türün dışına çıkan hiti olması bir yana; mickey rourke'un oskarlık son filmi the wrestler'ın en can alıcı sahnesinin en vurucu şarkısı da accept'ten gelmiştir. türkiye'de kendilerini daha önce dinlemeyenler olduysa da canları sağolsun ama bu türkiye ile ilgili bir durumdur. acdc veya van halen gelse muhtemelen bilet satmayacak bir metallica ülkesidir burası. o yüzden kendi çıkarımlarımızdan yola çıkıp saygı görmeyen.. fena müzik yapmayan vs.. gibi tanımlara girmeyelim hiç; accept lan bu. insaf. ayıp artık.
  http://www.youtube.com/watch?v=by0baz2br-g
 • alman heavy metal fırtınası. türkiye'de saxon ile birlikte underrated kalmış efsane gruptur. kendimi sık sık accept parçası mırıldanırken buluyorum hala.
  accept denince heyecanlanmayan adam metalci değildir. hatta adam madam değildir.
  sikimsonik amon amarthın gudik iskandinav efsaneleri anlattığı o vasat parçalarına geberen gençlik bilmez accepti. running wild'ı da bilmez zaten.

  ayrıca ilk albümlerinin kapağı metal tarihinin en iyi en kült albüm kapaklarındandır kanımca. şu elektrikli testere muhabbeti olan
 • ergen ramştayn metalcilerle kökten metalcileri birbirinden ayırmak için turnusol kağıdı görevi görmüş gruptur. manowarın yeri bambaşkadır fakat konu sonisphere olunca acceptin performansının manowarı ezip geçtiği rahatlıkla söylenebilir. senelerdir kasetlerde cdlerde dinlediğimiz konser sounduna yakın bir soundta çaldılar. bir an kendimi maidenın veya van halenın meşhur konserlerinden birinde gibi hissettim. grup performansı mükemmeldi .wolf hoffmann konserin kesinlikle en iyi gitaristiydi. acceptin ve udonun kim olduğunu bilmeyen bünyeler konserden siktir olup gitti. iyide oldu aslında bu şanslı anı yakalayan insan sayısı azalınca özel oluşu bir o kadar arttı.birde utanmadan arkadaş grubunda kime sorsam adını bilmiyorlar diye yazmışlar. kardeşim en iyisi sen o arkadaş grubunu değiştir ve adam akıllı müzik dinleyen arkadaşlar edin acceptde böyle yeni yetme muhabbetlere maruz kalmasın.

  edit : konserde udo yoktu biliyorum , udoyu bile bilmeyenler derken genel olarak kastettim konserle alakalı değil , konserde udo yoktu diye mesaj atmayın lütfen.
 • metallica ile gönül bağımız olsa da, rammstein aşmış bir sahne şovu sergilese de, sonisphere festival 2010un müzikal performans olarak en iyi grubu bu amcalardı.

  bir çok kişi programa baktığında niye akşamın sonuna bunları koymuşlar diye düşünse de, gecenin sona ermesiyle birlikte bu tercihin ne kadar doğru olduğuna tanık olduk.
 • bir kac major muzik dergisince gelmi$ gecmi$ en iyi heavy metal albumu olarak secilen metal heart'i cikaran leziz, ac dc benzeri a$mi$ grup.

  princess of the dawn ve metal heart, amamos la vida, objection overruled, restless and wild, winter dreams, the king ve seawinds'leri me$hurdur.
 • evrenin en iyi heavy metal grubu. yani olur da birgün bir gezegen keşfedilse, bizim yaşam formumuza benzer bir tür keşfedilse ve de onlar da bizim gibi müzik yapıyor, hatta ve hatta metal müzik yapıyor olsalar dahi, onlarla bile boy ölçüşecek, ellerine verecek bir gruptur. üyeleri insan değil titan'dır.

  time machine!
 • albüm satışları manowardan çok daha yüksek olmasına rağmen ülkemin görüntü metalcileri tarafından neden headliner olduğu anlaşılamamış grup.
 • 2010'daki konseri manowar'dan sonra ayrılanlar sayesinde rahat rahat en önden izlediğimiz, şarkılarına bağıra bağıra eşlik ettiğimiz babalar. bir süre dinlemediğinde özlediğini farkettiğin, üstünden zaman geçtikçe şarap gibi daha da güzelleştiğini anladığın şarkılar yapmış grup.