şükela:  tümü | bugün
  • onları bir banka kuyrugunda sıra beklerken oflayıp puflamalarından, trafikte gaza basmalarından, yururken adımlarını hızlı hızlı atan aceleciler olmalarından, asansorde bir kata gelince kapı kapansın diye kapanma tusuna basmalarından vesaire tanıyabilirsiniz.

sabırsızlardır.
    acelecilerdir.
    serilerdir.
    hızlılardır.
    hızlı dusunurler.
    hızlı hareket ederler.
    agırlık cıldırtır onları.

oguz atay dusuyor usuma:
    -iyi seyler birdenbire olur, çok bekletmezler.
  • eve dönüş yolundayken arabada saatini çıkarıp asansörde gömleğinin düğmelerini çözmeye başlayanı var bunun. o asansörün kapısında henüz kimseyle karşılaşmadı neyse ki.
  • içinde bulunduğum sinir bozucu insanlardır.
    elimden geldiğince kendimi törpülemeye çalışıyorum ama ben de öyle bir baba var ki, resmen aceleciliği miras bana.

aceleci insanlardan uzak durun ya da onlara yardım edin bu huylarından vazgeçsinler.
  • gerçekten sinir oluyorum bunlara.

yahu dünyaya at koşturmaya mı geldin ne bu acele biraz yavaş yaşayın koştur koştur hareket edince ne oluyor sanki. biraz relax olun.

madem sen böylesin bari etrafındakileri germe değil mi ama yok kendi delirmiş milleti de delirtecek.
  • ülkemizin karadeniz kıyılarında bolca bulunan insan türü. aceleci ve sabırsız davranmalarının yanı sıra, istedikleri şeylerin gerçekleşmediği her saniye artan asabiyet emareleri göstermeleri olasıdır.
  • (bkz: chloee)
  • zeka seviyesi düşük insandır.
  • istediğim kişi beni hemen sevsin, aldığım işi hemen bitireyim, gördüğüm bir şeyi anında alayım, gezmek istediğim bir yere hemen gideyim, hiçbir şey ortada ve gri alanda kalmasın, hemen tamamlansın.... hiçbir şey için zaman kaybetmemeliyim...

hep bu cümlelerle yaşadım ben.
    taaa ki acele etmenin ve sabırsız olmanın daha çok zaman kaybettirdiğini anlayana kadar.
    artık hiçbir şey için acele etmiyorum.
  • sabır her şeyin başıdır. sağlıktan bile once gelir. uyuglayanlar ne mutlu insanlardır. yeri geldiğinde uygulasam da başkalarına sabırlı ol demekten de hep imtina ederim. bir başkasının hayatına dışarıdan biri olarak tavsiye vermek ne haddimize. bunun icin sosyal hayatta iyi donanimli ilahiyatçılara din adamlarına büyük görevler düştüğünü düşünüyorum.