şükela:  tümü | bugün
  • cocuktan al haberi adli yarisma programini sunan oyuncu/sunucu.
  • böyle mi olacaktı isimli eblek dizi de oynamıştı (hala bu dizi oynuyor mu bilmiyorum)...her şeyi kabullenen soyadına munhasır bir surata sahipti...
  • gayya kuyusu gibi gamzesi olan evlendikten sonr kalca genisligi gozle gorulur bir sekilde artmis, dombili olmus insan.
  • konservatuvar mezunudur.
    annesi incila akkoyun kal'in eski ingilizce ogretmenlerindendir ve eski turkiye guzellerindendir.
  • mustafa sandal adlı kişinin davulcusu tarafından evlenme teklifi alan kişi.**
  • iki arada adli dizide kendisini gordugum ve beni kendisine hayran birakan oyuncu. hatta o diziyi sirf onu gorebilmek icin izliyordum bir aralar. dizinin konusunu vakif olduktan sonra hem acelya hanim icin hem de dizinin kendisi icin izlemeye basladim. o yanagindaki gamzesiyle, gulumsemesiyle bendeniz tarafindan tam not alan; bendenizin "ideal e$" diye tanimladigi guzel hatun. ne diyelim, allah sahibine bagislasin.
  • $ohrete gidi$ini, tiyatrodan ekrana geci$ini tesadufler ve bende biraktigi iz eseri az biraz takip edebildigim guzel oyuncu. cok afedersiniz yarim dunya bir kalcasi vardi bu kadinin. ciksin yoktu desin 95 senesinde harbiye muhsin ertugrul sahnesi'nde oynarken.
    oyundan sonra denk geldim tesadufen. uzaktan gozluyorum. bir wolksvagen tospaya sigi$maya cali$mi$lardi arkada$lari ile beraber. hmmm demi$tim kendi kendime. "- bak bu kiz toy daha, galiba $u anda 5-10 yil sonrasinin $ohretinin 20-25 yil sonra "i$te hayatiniz" gibi bir programda gozleri ya$li $ekilde anlatacagi gunlerine ona sormadan $ahitlik ediyorum..." kizmasin oyle yaptim, bak i$te burada da yaziyorum.
    spiker tipli kadinlardandi. yani guzel ust vucut, guzel yuz, bakmaya ne kiyarsin, ne doyarsin, nefis gamzeler falan. ama ayaga kalkinca bittin. demek hirs etmi$, duzeltmi$ vucudunu helal olsun.
    neyse bir kere kendisini bir bayram donu$u bandirma vapurunda gordum. yaninda sakalli bir abi. macit koper gibi bir abi bu illa tasvir edeceksem. e biz de cocuk degiliz ki. gidip konu$mak itesem adam killanir. hakli erkek arkada$i olabilir, kocasi olabilir.
    neyse dedim, bir gideyim laf acayim, sikmadigimi bozmadigimi hissedersem konu$uruz dedim. tiyatro, oyunculuk falan laflayacagim. canim sikiliyor. bu arada o zamanlar bu kadar unlu degil, televizyonda ucundan gorunuyor.
    gittim yanlarina. "- acelya akkoyun'sunuz degil mi?" dedim. en azindan isim dahil taninmasina $a$irdi. "-merhaba tiyatro performanslarini izledim. hede hodo..." falan dedim, bandirma ile alakasini sordum. teyzesi mi varmi$, yanindaki adam mi bandirmaliymi$ neyse. bayrami bandirma'da gecirmi$ler. ama biz konu$urken adam boyle "- siktir git!" gibi bakiyor. o baki$lar altinda uzatamadim. adama da kizamiyorum, kendimi o'nun yerine koyuyorum...
    neyse i$te boyle siradan aramizdan kanallardan siyrildi yuruyor. daha da yurur yurusun. hanim hanim, efendi efendi, baldir bacak i$lerine girmeden...
    en son ekmek teknesi'ndeki kisa kizil sac inanilmaz guzel yapmi$tir bu kadini. hep dikkat ettigim french manikur tercihli acik renk ojeler de cok guzel. goz makyaji tuzagina du$muyor. makyaji yuzunu degi$tirecek, orasini burasini one cikaracak $ekilde degil, allah vergisi olanin kontrastlandirilmasi $eklinde yapiyor. elleri cok guzel degil aslinda. buyuk ve etli. olsun guzel... ozellikle sosyetik olmayan roller pek oturuyor bu hanima... etegi oldum olasi sevmez. pantolonlu takim da cok gider bunyesine...
  • ekmek teknesi dizisnde de oynuyormus, ama kendisi dizinin adini "egmeg tegnesi" olarak talafuz ediyor...
  • gamzesinden su içilesi güzel.
  • diş hekimi suzan
    (bkz: ekmek teknesi)