şükela:  tümü | bugün
 • güzel olmadığını düşünenleri cidden bir türlü anlamadığım, iyi oyunculuğuna ek olarak da süper bir sesi olan hatun
 • sağlam bir progressive rock dinleyicisidir aynı zamanda.
 • elimde kumanda kanal değiştirirken fox tv'de kiraz mevsimi diye bir dizide (ki böyle bir dizi olduğunu da ilk defa gördüm) görüp de "ilk görüşte aşk" ifadesini tatmama neden olan oyuncu. biraz araştırınca aşkım büyüdükçe büyüdü. onu tarif eden kelimeleri sıralasam bir ömür bitiremem ama güzel, yetenekli, gözleriyle oynayan, geleceğin meryl streep 'i, güzel ses, kocaman iri gözler, alınmamış kaşlar, boyanmamış saçlar, kalın dudaklar, diş macunu reklamından fırlamış inci dişler, içten gülümseme, melek gibi kız işte. evlenilesi güzeller güzeli yok bu dünyadan değil sanırım

  edit: *dağ 2 filminde türkmen kızı nabat'ı oynamamış adeta yaşatmış hatun. bir de filmdeki şarkılardan birini söylemiş ağlatmıştır.

  açelya özcan ayrılık
 • cumartesi gecesi evde oturan ezik ve yalnız insan olduğum bir dönemde televizyon izleyip zaplarken oluşan manalı cümleleri not aldığım sırada denk geldiğim, akabinde kendisini arama motorlarına sorgulatmış ve kendine aşık etmiş güzel kalpli oyuncu.

  hisseli harikalar kumpanyasından bilinen sabır taşı kolyesini de nevra serezli den daha güzel söylemiş. dinledikçe daha çok oluyorum sözlük.
  ben de olayım! butonu
 • kiraz mevsiminde oynadığı gizem karakteriyle hayatıma ani bir giriş yapan, zamansız bir güzelliğe ve duru bir ifadeye sahip binbir yüzlü oyuncu. (türkiye’den bir gün almodovar kadını çıkacağını biliyordum, evet) usta yönetmen levent semerci de ondaki bu yeteneği ilk keşfedenlerden sanırım…bu yılki istanbul film festivali’nde gösterilen ayhan hanım’da kendisine rol vermiş. merak içindeyim, acaba bu filmi sinemada ne zaman izleyebileceğiz ?

  kendisiyle ilgili asıl sürpriziyse, adını youtube’da aratınca yaşadım sevgili sözlük. dizi sahneleri ve film fragmanları arasında bir de ne göreyim? böyle tatlı bir ses, böyle kırılgan bir yorum olabilir mi? biri beni dürtsün lütfen..

  http://www.youtube.com/watch?v=3cgy22h3jts
 • gotye ’nin somebody that ı used to know ’una harika bir cover yapmış olan voice of alice grubunun güzel sesli ve güzel yüzlü üyesi.
  yada, ben öyle tanıdım diyeyim. meğer asıl mesleği oyunculukmuş. sonra bir baktım,ben tanıyana kadar bir sürü sinema, tiyatro, müzikal ve dizi projesinde yer almış.
  çocuklarla ilgili sosyal sorumluluk projelerinde yer aldığı da söyleniyor.
  umarım kariyerinin geri kalanı da yüzü ve kalbi kadar güzel bir seyir izler.

  merak edenler için bu da gotye coveri;
  http://www.youtube.com/watch?v=cuaqo1-bhyq

  not: güzel kız.
 • 28 haziran 1986 istanbul doğumlu türk sinema ve tiyatro oyuncusu.
 • en son show tv’deki acil aşk aranıyor’da arz-ı endam ediyordu ki, genç yetenek alper çağlar’ın son filmi dağ2’de de oynamış meğer.
  bize de vizyon tarihini sabırsızlıkla beklerken, teaserı paylaşmak düşer.

  teaser:
  https://www.facebook.com/…i/videos/970119103102116/
 • dağ 2 filminde türkmen kızı rolünde oynayan, rolün hakkını fazlasıyla vermiş başarılı oyuncu. oyuncunun duru güzelliği, rolle bütünleşmiş, tabiri caizse cuk oturmuştur. kendisinden bir altın hızma mülayim dinlemek isterdim filmde ama kısmet değilmiş.

  'batur sövaşta belli olur komutan' dedin beni benden aldın be kızım.

  --- spoiler ---

  türkülerim sanadır, ey güzel türkmen kızı
  --- spoiler ---

  kendisi son zamanlarda izlediğim en underrated oyunculardan. kısa zamanda parlamasını ümit ediyorum.
 • dağ'ın yaman kızı nabat, senin yüzünden filmi iki kere seyrettim, baştan diyeyim. ağır spoiler içerir okumayın, nabat'la benim aramda bu kısım.

  -------------spoiler------------

  veysel komutana sarıldığında, beni de salonu da bitirdin be hatun. hani uzattın ya elini komutanın göğsüne işte orada herkes seninle birlikte ağladı. hani türkiye'yi anlattın da küçük kız sana ''gider miyiz'' dedi ya, hani gidemeyeceğinizi biliyordun da ''gideriz'' dedin ya, işte orada herkes ana avrat küfretti kaderine. hani elinde mühimmat koştun ya cepheye, kurtuluş savaşında kurşun taşıyan analarımızı hatırlattın. göğsümüz kabardı. hani veysel komutandan aldın ya silahı ''tomb raider'' bakışı attın. işte orada sana aşık oldum. evet tüm filmi spoil edip piç ettiğime göre asıl meseleye gelebilirim.

  -------------spoiler------------

  yüzüne uyduruk dizilerden aşinaydım da şu kalitede bir oyuncu olduğunu billahi bilmiyordum. ayıp olacak ama diyeyim, isim de vermeyeyim orada oyuncuyum diyen insanların eline vermişsin hatun... helal olsun daha ne diyeyim.

  benimle evlenir misin?