şükela:  tümü | bugün
  • güzel olmadığını düşünenleri cidden bir türlü anlamadığım, iyi oyunculuğuna ek olarak da süper bir sesi olan hatun
  • sağlam bir progressive rock dinleyicisidir aynı zamanda.
  • cumartesi gecesi evde oturan ezik ve yalnız insan olduğum bir dönemde televizyon izleyip zaplarken oluşan manalı cümleleri not aldığım sırada denk geldiğim, akabinde kendisini arama motorlarına sorgulatmış ve kendine aşık etmiş güzel kalpli oyuncu.

hisseli harikalar kumpanyasından bilinen sabır taşı kolyesini de nevra serezli den daha güzel söylemiş. dinledikçe daha çok oluyorum sözlük.
    ben de olayım! butonu
  • kiraz mevsiminde oynadığı gizem karakteriyle hayatıma ani bir giriş yapan, zamansız bir güzelliğe ve duru bir ifadeye sahip binbir yüzlü oyuncu. (türkiye’den bir gün almodovar kadını çıkacağını biliyordum, evet) usta yönetmen levent semerci de ondaki bu yeteneği ilk keşfedenlerden sanırım…bu yılki istanbul film festivali’nde gösterilen ayhan hanım’da kendisine rol vermiş. merak içindeyim, acaba bu filmi sinemada ne zaman izleyebileceğiz ?

kendisiyle ilgili asıl sürpriziyse, adını youtube’da aratınca yaşadım sevgili sözlük. dizi sahneleri ve film fragmanları arasında bir de ne göreyim? böyle tatlı bir ses, böyle kırılgan bir yorum olabilir mi? biri beni dürtsün lütfen..

http://www.youtube.com/watch?v=3cgy22h3jts
  • gotye ’nin somebody that ı used to know ’una harika bir cover yapmış olan voice of alice grubunun güzel sesli ve güzel yüzlü üyesi.
    yada, ben öyle tanıdım diyeyim. meğer asıl mesleği oyunculukmuş. sonra bir baktım,ben tanıyana kadar bir sürü sinema, tiyatro, müzikal ve dizi projesinde yer almış.
    çocuklarla ilgili sosyal sorumluluk projelerinde yer aldığı da söyleniyor.
    umarım kariyerinin geri kalanı da yüzü ve kalbi kadar güzel bir seyir izler.

merak edenler için bu da gotye coveri;
    http://www.youtube.com/watch?v=cuaqo1-bhyq

not: güzel kız.
  • 28 haziran 1986 istanbul doğumlu türk sinema ve tiyatro oyuncusu.
  • en son show tv’deki acil aşk aranıyor’da arz-ı endam ediyordu ki, genç yetenek alper çağlar’ın son filmi dağ2’de de oynamış meğer.
    bize de vizyon tarihini sabırsızlıkla beklerken, teaserı paylaşmak düşer.

teaser:
    https://www.facebook.com/…i/videos/970119103102116/
  • dağ 2 filminde türkmen kızı rolünde oynayan, rolün hakkını fazlasıyla vermiş başarılı oyuncu. oyuncunun duru güzelliği, rolle bütünleşmiş, tabiri caizse cuk oturmuştur. kendisinden bir altın hızma mülayim dinlemek isterdim filmde ama kısmet değilmiş.

'batur sövaşta belli olur komutan' dedin beni benden aldın be kızım.

--- spoiler ---

türkülerim sanadır, ey güzel türkmen kızı
    --- spoiler ---

kendisi son zamanlarda izlediğim en underrated oyunculardan. kısa zamanda parlamasını ümit ediyorum.
  • dağ'ın yaman kızı nabat, senin yüzünden filmi iki kere seyrettim, baştan diyeyim. ağır spoiler içerir okumayın, nabat'la benim aramda bu kısım.

-------------spoiler------------

veysel komutana sarıldığında, beni de salonu da bitirdin be hatun. hani uzattın ya elini komutanın göğsüne işte orada herkes seninle birlikte ağladı. hani türkiye'yi anlattın da küçük kız sana ''gider miyiz'' dedi ya, hani gidemeyeceğinizi biliyordun da ''gideriz'' dedin ya, işte orada herkes ana avrat küfretti kaderine. hani elinde mühimmat koştun ya cepheye, kurtuluş savaşında kurşun taşıyan analarımızı hatırlattın. göğsümüz kabardı. hani veysel komutandan aldın ya silahı ''tomb raider'' bakışı attın. işte orada sana aşık oldum. evet tüm filmi spoil edip piç ettiğime göre asıl meseleye gelebilirim.

-------------spoiler------------

yüzüne uyduruk dizilerden aşinaydım da şu kalitede bir oyuncu olduğunu billahi bilmiyordum. ayıp olacak ama diyeyim, isim de vermeyeyim orada oyuncuyum diyen insanların eline vermişsin hatun... helal olsun daha ne diyeyim.

benimle evlenir misin?
  • bayağıdır dizilerden takip ettiğim kız. (bkz: dağ 2) ve benim kahramanım nabat.
    film başladı yarıya yakın bir kadının çığlığını duyduk. filmde oynadığını bilmiyordum. duru yüzü göründüğü anda tanıdım ama salonda nefes alan tek bir allahın kulu kalmadı. herkes nefesini, hıçkırığını tutuyordu.mahvolduk

.--- spoiler ---
    veysel komutana (bkz: murat serezli) sarıldığı yer var, izleyenler bilir! orası işte orası var ya, türk sinemasında böyle bir oyunculuk yok, tersini kimse söyleyemez. iki oyuncu da oyuncuyum diyen adamları tokat manyağı yapmış. inşaallah bir gün baba-kızı oynarsınız
    --- spoiler ---

neyse film bitti, o duru yüzü aklımda kaldı açelya'nın derken ankara'da oyuncular seyirciyle izleyecekmiş diye okudum instagramda. fırsat bu fırsat yakından göreyim diye gittim. yanlarında güvenlikle girdiler içeri,içimden de diyorum ki inşallah böyle şımarık bir tip değildir de hayallerim yıkılmaz. yeminle kendimden utandım. içeri boynunda asker künyesiyle girdi hatun kişi. tam salona giriyorlardı bir karıştı ortalık güvenlikçi de yaklaşmak isteyen çocuklardan birini geri itti. "sakın,hayır, lütfen" bir şeyler daha dedi duyamadım çıktı güvenlik kordonundan çocuğun yanına gitti resim çektirdi, tokalaştı, salona da güvenliksiz girdi.gönüllerin kahramanı oldu. burayı okuyorsundur inşaallah açelya hanım. sen hem yetenekli, hem güzel hem de iyi kalpli hem de kahraman bir kadınsın. daha çok oyna bir yerlerde görelim gül yüzünü.