• 1 güne 7 gün diyen şehir efsanelerinden sıyrılırsak bunun para cezası harici ne gibi sıkıntıları var bilenler bildiklerini acil yazabilir mi normalde dün teslim olmam lazımdı pazar günü derbi falan var nizamiye kapısında bekliyorum. sikmeseler bari
  • hapis var 1 hafta yattım

edit:izinden 3 gün geç dönmüştüm
  • bir şey olmaz, geç terhis olursun. ama arkadaşların teker teker nizamiyeden çıkarken iki gün daha orada kalacağını bilmek insana çok pis koyar, bak onu diyeyim. geç teslim olmana sebep olan o derbiye falan varlığını henüz senin bile bilmediğin küfürler edersin.
  • 1 haftaya kadar geç girdiğin gün kadar geç çıkarsın. 10 sene önce böyleydi uygulama. çarşıdan dönmemenin cezası ayrı. ilkkez teslim olunurken ayrıydı. yalnız sen yinede derbi falan deme de ilk dayağınıda yeme.
  • teslim olunmaz, katılınır.
  • acemi birliğinden devrelerin ile beraber ayrılır. usta birliğinde devrelerine arkalarından el sallarsın.

he bunu atlatmanın yolu yok mu. tabi ki var. ama bu saatten sonra ben mi yapayım ?
  • cezası birlikten birliğe değişen olay sanırım. bizim bölükte ne kadar geç gelirsen o kadar geç çıkarsın vardı. bundan dolayı içeri kimse girmedi ama ben cezaevindeyken adını unuttuğum kanal d'deki dans yarışmasında huysuz virjin'i yere düşürdğünü söyleyen adama 1 gün geç kalma yüzünen 3 gün ceza vermişlerdi.
  • - birliğe teslim olunmaz, birliğe katılınır. karakola teslim olunur. sen bu yaşa kadar niye gitmedin askere?
    - olmadı.
    - ne olmadı?
    - kısmet olmadı.
  • kaç gün geç teslim olursan zamanında teslim olanlara göre o kadar gün geç terhis olursun.
    devrelerin nizamiyenin kapısından çıkarken senin askeriye de kalacağın bir kaç gün sana birkaç hafta gibi gelir.
  • tuvaletleri temizleyerek güne günlere başlamana neden olur. derbiye de bol bol küfredecek vaktin olur.
    | sent from my iphone
hesabın var mı? giriş yap