şükela:  tümü | bugün
 • pek tavsiye etmediğim markadır. garanti dönüş oranını bilmemekle beraber, servisi garantili ürün göndereceğiniz zaman kargo ücretini karşılamıyor. zaten garanti için kayıt falan da alınmıyor, bu nasıl gevşeklik?

  oysa rakiplerinden dell, aradığınız an size kayıt numarası verip arızalı cihazınızı bulunduğunuz yerden aldırıyor, kargo ücreti falan istemiyor. dell sevisine 5 vidası eksik laptop gönderdim (kasası açılmamıştı, sadece vidaları sökülmüş ve kaybedilmiş) yine de garanti kapsamında tamir ettiler. bu adamlarsa garanti dışı bırakmak için bahane arıyor.

  özet; dell varken almayın.
 • sözlükte hakkında yazılmış 60 entry'nin tamamını okuyunca, "niye aldım lan ben bunu kafamı skeyim" demek zorunda kaldım. gerçi biraz geç kaldım zira 2008 haziran'da almıştım. "alırken de mi bakmadın be pezevenk" diyenler olursa diye söylüyorum, bir akşam can sıkıntısından dışarı çıkmışken teknosa'ya uğramış ve kapanma saatine yakın bir vakitte, "aa ben laptop alayım ya" diyerek, orada çalışan elemanların desteğiyle acer'a sahip olmuştum.

  - nasıl bir sıkıntı yaşadınız peki?

  valla aradan geçen sürede daha recovery bile yapmış değilim. zaten makine de canavar gibi çalışıyor. tek sıkıntı, orijinal müzik cd'lerini okumazken, fi tarihinden kalma kopya oyunları açabiliyor olması. ve hakkında yapılan yorumlara bakılırsa, hiç elleşmesem daha iyi olacak. anladığım kadarıyla eli verdim mi götü de alıyorlar.

  - peki bu entry'yi neden yazma gereği duydunuz?

  çünkü sözlükte göte göt denir.

  - şey.. nasıl yani?

  [yolla] [kenarda dursun]
 • 2 sene önce acer marka bilgisayarım yan koltukta müzik çalarken arabam ile takla attım. araba hurdaya çıktı. ben de 1-2 hafta evde yattım. gel gör ki bilgisayarım bir kaç yerinin çatlaması dışında halen şu entry i girmemi sağlayabiliyor. ardından geçen hafta üzerine bir bardak bira döküldü. temizledim kuruttum, yine bana mısın demiyor. nasıl bir kasa yapmışsa artık adamlar, neredeyse kurşun geçirmez.

  işin ilginci acer ile ilgili bir tek iyi yorum duymadım. herkes itin götüne sokuyor bu markayı. anlamadım gitti arkadaş. acaba bana özel mi bu durum? babamda acer marka laptop var, bir insan bir aleti en kötü nasıl kullanabilirse öyle kullanıyor, 3 senedir yarı yolda bırakmamış.

  yahu bu kadar şanslıysam neden bana loto, piyango çıkmıyor? allahsız sözlük senin yüzünden mi lan...
 • müşteri hizmetlerini ararsınız:

  - garantide ürün şeysi vardı bizim?
  - firmayı arayın
  - aradım sizi aramamı söylediler
  - ha o zaman helpdesk@acerbıdıbıdı.com adresine mail gönderin
  - iki kere gönderdim cevap yok
  - ulaşmamıştır
  - elden götüreyim?
  - firmayı arayın

  firmayı (tpm teknoloji) ararsınız:
  - hangi servise vermiştiniz?
  - eskişehir'de ateks kompiüütür.
  - o firmayla görüştünüz mü?
  - orda çalışmaya başladım ben artık zaten. git gel malum.
  - hmmm. harddiskiniz bozukmuş.
  - e 3 kere değişti.
  - biz 5 kere değişince yeniliyoruz.
  - anladım

  ildeki servis aranır (ateks)
  - garantisi bitik gözüküyor.
  - 8 gün geçmiş görünüyor. (formlar uzatılır) son iki senede 2 ay serviste durdu bu makine. 8 günü kapatacak kadar belgem var. buyrun.
  - bunları acera maille göndermeniz gerekiyor.
  - e gönderdik geçen
  - yapabileceğim bişey yok.

  81 gündür ayrıyız acer'ımla. özlüyorum desem yalan olur. benim acer diye bir kızım yok! mahkemeye vericem, mirastan iskat.
 • bu markanın laptoplarından alırsanız doğal gaza para ödemezsiniz. bir ana kucağı, bir baba sarılışı kadar sıcak, içten.
 • geçen sene aralık ayında mataban dan geçerken fırtınaya yakalandık. yol kesip dümeni ele aldık. bende o zamanlar stajyer olduğum için uzunca bir süre dümende kaldım. haliyle kamarama gidemedim. neyse işte gemi sallandıkça sallandı, sulara girdi çıktı. perişan olduk. bir süre sonra ikinci kaptan bi gemici çağırdı. geçirdi dümene bende yatmaya gittim. kamaraya bir girdim; benim acer marka leptop masanın üzerinden düşmüş, o köşe senin, bu köşe benim geziyor kamaranın içinde. bende acayip yorgunum zaten aldım leptobu valize soktum yattım. uyanınca baktım ki ekran dibinden kırılmış sallanıyor. camda çatlak falan yok ama. hava düzeldi, vardık italya'ya açtım leptobu çalıştı hemde kusursuz. gri bant ile bantladım bende dibinden. o günden beri aynı bant var leptobun üzerinde. şu an o leptop ile yazıyorum bunları da. ne sağlam bantmış arkadaş bu gri bant. hala tutuyor.
 • abd laptop pazarinda dorduncu siradadir. pek malzemeden calmazlar, urunleri dayaniklidir. bizde nedense pek itibarli bir marka olarak gorulmuyor. belki zamaninda ihlas pazarlama miydi bi yesil sermaye bunlari getirip satiyordu belki de turkiye servisi basarisizdi, diye. ama acer saglam ve guvenilir bir markadir.
 • laptop kullanım kılavuzunda, "windows mobility center" ifadesini, "pencere devingenlik merkezi" olarak türkçeye çevirerek microsoft türkçesine rahmet okutmuş marka.
 • çingenece hacer