• uzak duruluası, çok uzak durulası, her şeyinden uzak durulası marka. notebook um her defasında bi öncekinden daha yaratıcı bir sorunla karşıma geliyor, tpm teknoloji ise bazılarını "sorun saymayarak" atlatıyor. hayır hoparlör cızırtısının nesi sorun değil anlamadım. velhasıl bütün çin/tayvan ürünleri gibi bunlardan da uzak durmak gerektiğini öğrenmiş oldum. 3 kuruş ucuza satıp allayıp pullayıp, 0 kalite ürün satıyorlar, o kadar.

p.s. aha yine gitti wireless...
  • diz üstündeki programları çok dandik olan firma. mesela ses açıp kapatırken ses düzeyi ||| gibi bir şey çıkıyor. iyi güzel faydalı bir hizmet, ama mesela oyun oynarken masaüstüne atmaya kalkıyor bu yüzden... ayrıca dokunmatik tuş takımından dolayı insan elini gezdirmeye korkuyor diz üstü üzerinde.

ama bunu saymazsak genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim.
  • bilgisayarına isim vererek kullanmaktan hoşlananlar arasında* kendisine hacer olarak hitap edilebilecek bilgisayar markası

(bkz: ilk aşkım hacer)

bir de şu var (bkz: hacer ana), #10346959
  • aspire 5020 notebook serisinin global düzeyde hatalı olduğunu düşündüğüm marka. zamanında fiyat performans oranina bakıp kefalleme atlayarak aldığım acer aspire 5024 wlmi modeli notebookum duyulmamış, görülmemiş bir biçimde kasası menteşe kısımlarından çatladı! kasa malzemesi o kadar kalitesiz, mukavemeti o kadar düşük ki (hoş, tasarımı ne düzeyde doğrudur ama..) utanmasalar alüminyum folyo kaplayacaklarmış yani!.. türkiye'deki neredeyse her kullanıcısında görülen bu sorun notebookreview sitesinin forumunda ilgili başlıkta gördüğüm kadarıyla çeşitli avrupa ülkelerindeki kullanıcılarda da görülmekte..*** bunun dışındaki sorunlardan bazıları ise şu şekilde: işlemci 60 santigrat derece civarlarında seyrediyor*, fandan traktör sesleri gelmeye başladı, discmanimin kulaklıkları bile hoparlöründen daha çok ses veriyor, dvd-writer'ı kafasına eserse yazıyor kafasına esmezse yazmıyor vs vs.. kıssadan hisse: ucuz etin yahnisi pek olur
    servisleri de bir iğrenç. 2 haftadan önce gelen bir ürüne şahit olmuş değilim. arayıp "noldu benim alet?" dediğiniz zaman da genellikle aynı cevabı alıyorsunuz; "yurtdışından parça bekliyoruz" .. "ulan ben kayıkla amerika'ya gitsem daha çabuk getirirdim! bu nasıl iş birader?!" dersiniz ama türkiye'de müşteri değil, satıcı/servis haklıdır her zaman..
    bu bağlamda ayıplı mal iddiasıyla dava açmış ve kazanmış bulunmaktayım.. burdan bizi okuyan yetmiş milyona sesleniyorum: acer'ın hiçbir ürününü almayın! notebooklarından fotoğraf makinelerine kadar aynı bok. tayvan malı, ne bekleyebilirsiniz ki?! astarı yüzünden pahalıya geliyor. aman diyim...
  • çıkarttığı değişik acer aspire 5920g modelleriyle gerek fiyat/performans olsun, gerek sağlamlık olsun, gerek estetik olsun laptop piyasasını ciddi anlamda domine etmeye başlamış muhteşem firma.
  • çıkartığı arızaları teknik servisin 4 kere gidip geldikten sonra ancak çözebildiği bir bilgisayar markası özellikle laptoplarda ekran birden beyaz ,pembe olablir yada kapanabilir şaşırmayın fakat korkun ondan zor hayır gelir.
  • acer aspire serisiyle yeni bir imaja bürünen marka.

6 aydır teklemeden her işime yetişiyor...

eğer markaya para vermek istemiyorsan aklında gezinen hp markasını unut , hemen koş ve bi acer kap gel...
  • teknik servis meselesi şu şekildedir : http://www.notebook.gen.tr/…ekli-bilgiler-t457.html
  • laptop kullanım kılavuzunda, "windows mobility center" ifadesini, "pencere devingenlik merkezi" olarak türkçeye çevirerek microsoft türkçesine rahmet okutmuş marka.
  • nasıl muhteşem bir teknoloji düzeyine eriştilerse eriştilerse; garanti süresi dolduktan tam 1 hafta sonra arızalanmasını ayarlayabiliyorlarmış. dil ya kolay 730 günde sadece 7 gün sapma her üreticinin hayalidir. hayır,sadece bana olmuş olsa tesadüf diyeceğim de ,aynı dertten muzdarip bir kaç kişi daha buldum bile.

mesela şurada görüleceği üzere, benim acerımın aynı modeli garanti süresi 1 sene olan yarde 1 yıl 15 gün sonra bozulmuş;hem de 1 den fazla kişide

http://forum.notebookreview.com/…hread.php?t=213632

herifler iyi ayarlamış bozulma zamanını yahu.
hesabın var mı? giriş yap