şükela:  tümü | bugün
  • acer notebook sahibiyim 4 yıl olmadı bataryası şarj tutmaz oldu orjinal almak için acer i aradım. ben bataryanın parasını peşin olarak verecekmişim ama 4 ila 6 hafta sonra gelecekmiş zira ithal edeceklermiş. çok da eski olmayan bir modelin bile bataryasını bulundurmayan bir firmadır.
  • nedense her elimi attığımda casper havası veren bilgisayardır. uzun süreli kullanımda bir dell olmadığını biliyorum sadece.
  • bir arkadaştan duymuştum
    “ c si düşüyor onların, almayın”
  • bugüne kadar çok çeşitli marka laptop kullandım ve çok dikkatli, temiz elektronik cihaz kullanır, muhtemel oluşabilecek sorunlarını bilirim. hiçbirinin ekran menteşeleri parçalanmadı, yalnızca acer'in ki 1,5 sene sonunda dağıldı.

kadıköy eksen bilgisayardan aldığım acer laptop paketi açar açmaz ölü pikselle karşıma çıktı. eksen'e geri götürdüğümde yapacak bir şey olmadığı servisin ekranı 9 parça şeklinde her bölgeye 3'er ölü pikselli olarak yasal sınırlama olduğu tek ölü pikselle iyi yırttığıma benzer, ilgisiz lakayt bir konuşma geçti. ben de laptopu sineye çektim.

benzer bir olay bir başka arkadaşıma yıllar evvel toshiba'da olmuştu. ekranda ölü piksel var diye teknosa'ya geri götürdüğünde servis özür dileyip, yaşattıkları rahatsızlık için bir üst modelini verip yollamışlardı. fark budur.

yani bu firma son kalite kontrol yaparken bizim gibi ülkelere böyle ölü pikselli hafif kusurlu laptopları yasal boşluğu fırsat bilerek paketleyip yollarken; ingiltere, abd vb. ise kusursuz olanları yolluyorlar. neticede nakliyat esnasında yolda bu ölü piksek vb. oluşmuyor.

ez cümle bu markadan özellikle laptopta uzak durun. bana teşekkür edersiniz.
  • 5720g modeli (sanırım 2008 başında almıştım) hayatımda en uzun süre kullandığım bilgisayardı (2008-2012 aktif, 20012 sonrası sadece internet amaçlı) . evet fan kanallarında tıkanma problemi vardı ama haftada bir için açıp fan ve çevresini temizler o sorunu ortadan kaldırırdım. ki bana göre tasarım olarak fana ulaşmak ustalık istemeyecek basitlikteydi.
  • hay allah cızbınızı kaldırsın, acer mi? şakamısınız yahu, en son 1992 lerde kullanıyorduk, hala var mı bu makarna, şey pardon marka?
  • ekran kartı çipini iki kez değiştirdim, çok çabuk ısınıyordu eskiyecek kadar kullanamadım çöp oldu yani kesinlikle tavsiye etmiyorum. çok net belirgin bir arızası olduğu halde firmadan geri dönüş hiç olmadı sene 2010 du belki şimdi geliştirmişlerdir kendilerini başlığı gördüm yazmadan geçmeyim dedim.
  • ulan en az 5 yildir acer 5742g kullaniyorum 6 ayda 1 toz temizleme ve macun yenileme yaptiriyorum. hala canavar gibi calisiyor.
  • zamaninda dandik o alma dedikleri casperim 2010dan beri çalışıyor acer alan bütün arkadaşlarım laptoplarini çöpe attı. kiminin ekran kartı yandi kiminin rami .. casperin da fan balansı bozuldu gerçi baya ses yapiyor artik ama hala calisiyor.