şükela:  tümü | bugün
 • sabıkalı ürünlerle dolu, talihsiz laptop geçmişimin açtığı yaraları iyileştiren bir ürün olmuştur. 4 aydır bu cihazın i3 işlemcili versiyonunu kullanıyorum genel olarak çok memnunum. beklenti penceresini internet kullanımı ve ofis işleri yapmak açısından aralarsak eğer;

  + öncelikle, evet görevini iyi yapan o su soğutma şeysi. ve evet ''sıfır'' ses. uzun süre çalışmalarda sadece sağ üst köşede (arkada) hafif ama rahatsız etmeyen bir ısınma oluyor.
  + oldukça sağlam ve kaliteli bir kasa hissi. malzeme hissi gerçekten güven veriyor.
  + ekranın boyutu 12'' (küçük ekran sevenler için ) ideal ölçülerde, çözünürlük, renkler tatmin edici, dokunmatik hassaslık güzel. parmak izi bırakmıyor.
  + klavyenin ekrana bağlantı kısmı mıknatıslı, çok rahat takılıp sökülüyor ve bu sök tak mekanizması uzun süre bozulmadan çalışabilir gibi duruyor.
  + oldukça hafif ve küçük boyutları ile taşıması çok rahat.
  + arka taraftaki ekran dayama kolu oldukça kullanışlı.

  - tanıtımlarda görünen kalem (active pen) bazı modellerde yok. alırken bu modelde kalem var mı diye sormak lazım. hepsi kalemliymiş gibi bir izlenim veriyorlar çünkü.
  - klavye kalitesi ve malzeme hissi, malesef cihazın kendisi kadar kaliteli değil. ama görevini yapıyor. tuşlar alışık olduğumuzdan biraz daha sert.
  - klavye ışığı yok. yani tüm modellerde klavye ışıklı değil. bunu da alırken sormakta fayda var.
  - ses kalite ve seviyesi daha yüksek olabilirmiş sanki. kapalı alanlarda yeterli ama açık ve kısmen gürültülü alanlarda oldukça düşük kalıyor.