şükela:  tümü | bugün
 • fragmanında 1 erkek... 3 kadın... tekhlikeli bir aşk üçgeni ... şeklinde abuk cümleler içeren bir film.
  sinemada bu abukluğa gülmekten gittiğim filmi doğru düzgün izleyemedim.

  haydi ne yazdığınızı bilmiyorsunuz ama dört işlem de yapamıyor musunuz yahu?
 • dün akşam televizyonda yayınladılar. annem izliyordu, mecburen ben de baktım. baktım, baktım... baktım olmayacak yatmaya gittim... sonra annemin kardeşime özet geçtiğini duydum:

  --- spoiler ---

  "şimdi bunlar evlendiler. sonra kaza geçirdiler, kız kör oldu. sonra adamın eski sevgilisi mi ne bunların karşısına taşındı, adam onla kırıştırmaya başladı. sonra öğrencisiyle kırıştırmaya başladı. sonra kızın gözleri açıldı. şimdi üçü de hamile."

  --- spoiler ---

  huşu içinde uykuya dalmışım...
 • bi bok yiyoruz izliyoruz umarım hamile kalmam
 • kocam getirdi filmi, akşam eve dönerken. fragmanına bakmış, cemal süreya okunuyor, kadın da fotoğrafçı, sever bizim hanım demiş. almış gelmiş.

  sevdim de gerçekten. daha isminden başladım sevmeye. ya hu "acı aşk" diye isim mi olur dedim. hadi olur da bunu onur ünlü yazıyorsa vardır altında bir bit yeniği dedim. bu olsa olsa tenasüp sanatıdır, olmadı kinayedir belki mübalağadır falan dedim. sonra sustum filmi seyrettim. seyredince gördüm ki, hem de düz anlammış. bu tek merkezden üç yöne yayılan yahut üçgenin içinde pinpon topu olan adamla beraber dört kişinin, aşklarıyla birlikte ciddi bedensel acılar çekmesiyle, gerçekmiş. gerçek acı, kan akıttıran cinsten.

  bir de o yakın plan, net-flû oyunlarını da pek sevdim. fotoğraf çekerken düşük diyafram kullanılarak yapılıyor da film makinesi tam olarak nasıl hallediyor o işi bilemiyorum. hemen hemen aynı şekilde olsa gerek.

  filmde bütün hergeleliklerine rağmen orhan'a kızılamıyor, bunu da sevdim. zaten kızılamasın diye yazılmış, çekilmiş olduğunu düşündüm. erkeğin, kadınların planları-eylemleri üzerine reaksiyon vererek yaşadığını, dolayısıyla hiçbir şeyden tam sorumlu tutulamayacağını düşündürüyor. bana kalırsa filmin tek konusu da bu. sevdim yine de. sevdim yani, genel olarak. sevdim diyorum!*
 • prezervatif reklamı olacak film. benim prezarvatif şirketim olsam kesin bu filme sponsor olurdum.

  --- spoiler ---

  adam hat-trick yaptı resmen
  --- spoiler ---
 • filmle ilgili önceden bilgim olmasaydı da bu filmin onur ünlü tarafından yazıldığını söyleyebilirdim. hani bir ara cansu dere hanımefendi halit bey dostumuza ''imalara bayılıyorsun.'' diyor ya, aslında film boyunca gördüğümüz o ki onur ünlü bu lafı bize söylüyor. filmi başından sonuna kadar izlerken onur ünlü'nün senaryo yazarken ne kadar eğlendiğini anlayabiliriz.

  ayrıca bu film türk sinema izleyicisinin sinemada da şaşmaz gerçeklik görmeyi beklediğini çok iyi ortaya çıkarıyor. aslında sinemanın toptan saçma ve kurgu bir olay olduğunu hatırlatmak gerekiyor. çünkü çoğunluk maalesef bunu bilmiyor, bilenler de unutmuş sanki.
 • hikayesi hiç güzel olmayan olmamış bi film.. karakterleri izleyicide belirli bir duygu uyandırmıyor.. iyi kötü nalet melek ya da hiç bişey değil.. bildiğin mal.. evet evet bütün karakterler mal.. ama harika müzikler var içinde.. burdan yapımcısına sesleniyorum.. bilader sen bırak bu sinema işlerini.. karışık kaset doldur..
 • filmin olup olabilecek en şahane yanı, tanımayana the dresden dolls'u armağan etmesidir . nolur bakınız, missed me.

  ha bir de emiliana torrini- if you go away'yi unutmamak gerekir. unutmamalı.

  bi es: charles h duell'e teşekkürlerimizi de bir borç biliriz elbet.*
 • closer'ın doğulusu.

  ayrıca (bkz: korkma ben varım)
 • başrol oyuncusu sol gözünden ağlayan film.