şükela:  tümü | bugün
  • aklından '' ne yapmalıyım da bundan kurtulmalıyım'' geçen erkektir... ataerkil aile yapısı itibariyle acıyı gönül rahatlığıyla yaşayamayan ve canının acıdığından bahsettiğinde kınanan erkekler için aslında çok doğal bir süreç olduğu halde hem yabancı hem de paylaşımı zor bir duygu durumudur...
  • iğrenç erkeklerdir... (bkz: allah belalarını versin)

(ne güzel kalıpmış bu yahu. rahatlatıyormuş insanı)
  • rp/

1- vazelin krem dıb s(4x1) makata, sürülerek

2- apranax fort tb dıb s(2x1) ağızdan, tok karnına

3- supradyn tb dıb s(1x1) sabah, aç karnına

tarih, isim, diploma no, imza vs...
  • bunların bazıları bmw x5 ile dağ bayır dolaşıp "ağh bağbağm sağgolshaydı, köşedeğ otuğrrsağyğydığ..." gibi inlemeli klipler çektirerek bu duyguları topluma mal ederler, cukka yaparlar, yapanların yolunu açarlar, örnek olurlar ve toplumda zincirleme reaksiyon yaratacak bir enerji ortaya çıkarırlar.

bir kısım acı çeken erkek de oturur adam gibi otuzbir çeker bunalınca; kimseye rahatsızlık, tantana yaratmaz.

ikisinin arasındaki kritik nüans, bir insanda beyin varsa, nano teknoloji gerektirmez.
  • göğse yatırılıp teselli edilesi erkektir.
    nasıl bir psikoloji bilmiyorum. onun derdine derman yaralarına merhem olayım istiyorum.
    sayemde hayattan zevk alsın tekrar mutlu olsun istiyorum.
  • acının kendisini güzelleştirdik adamdır. acı, erkek adamı olgunlastirir, güzelleştirir zira.
  • ciddi sağlık sorunu varsa, büyük maddi problem yaşıyorsa, hayat artık kendisine ağır geliyorsa saygı duyarım.

ama bunlar dışında oto boka acı çeken erkek gitsin kendini en yakın köprüden atsın aşağıya. böyle birinin benim gözümde keki kabarmadığı için ağlayan adamcıktan farkı yoktur.

erkek dediğin güçlü olur; en ufak şeyde mızıldamaz, ağlayıp zırlamaz.

can hakkı, güvenlik hakkı, mülkiyet hakkı on bin tane yasa ile koruma altında. acıksa, nereye gitse önüne bir tabak yemek koyacak onca insan çıkar. parası yoksa, bir şekilde bulur. en kötü yardım ister devletten. tehdit edilse/dayak yese yanında olacak akrabası, arkadaşı, o da olmadı dışarıda biri yanında olur. sağlık sorunu olsa, hiç yoksa yeşilkartla gider hastaneye. bir şeye kızsa, bir şey istese, yardım dilese sesi var, dili var.

sokaktaki hayvanlar ne yapsın. para yok, pul yok, derdini anlatacak dil yok. hastaneye gidemez, lokantaya gidemez, karakola gidemez, mahkemeye gidemez...

her şey insandan yana, bunlar ne yapsın mk?

en çaresiz hayvan bile, küçük acılarından büyük dramlar yaratan böyle ibişlerden daha güçlüdür. onca şiddete, vahşete maruz kalmalarına rağmen bana göre varlıkları bu aciz gtverenlerden daha değerlidir.

eften püften acısını sktiğim.

kafede üşüyüp şal isteyen "erkek" seni.