şükela:  tümü | bugün
  • kotu saatleri cabuk bitirmek isteğinden gelir. bir çok kez uykuya dalamadiğiniz icin veya uykulariniz bolundugu icin gerceklestiremezsiniz. bunun icin ya alkol yada ilac icmeniz gerekmektedir.
    (bkz: desyrel)
  • tıbben yaklaşmak gerekirse ağır bir depresyon belirtisidir.
  • depresif dönemlerin ortasında yapmaktan en çok zevk aldığım şey, insanların müdahale edemediği gelişmelerle dolu olan günlerinde, gidişatı en kolay yönlendirebilecekleri boyuta geçmelerine sağlıyan bir kapı adeta, birde uyanma derdi olmasa
  • aşk acısı yüzünden yapılır bazen, ama aptal insan bilmez ki rüyalarında bu acıyı çekmeye devam edecektir.
  • (bkz: depresyon)
  • başım ağrıyorsa apranax, kalbim ağrıyosa xanax yardımıyla gerçekleştirdiğim eylem. sonrası rüyalar,rüyalar,rüyalar...
  • baş ağrısı sonucu sık sık yapmaya çalıştığım eylem. misal şimdi gidiyorum.

o değil de niye hep beni ilgilendiren başlıklara rastlıyorum. sözlük, durumuma mı bakıyor nedir. ssg nasıl bir teknoloji üretti.
  • kucukken bir yeri "uf" olunca bak simdi "yatcaz kalkcaz geccek" diye buyutulmus cocuklarin buyuduklerinde de her turlu acinin uyuyunca gececegini sanmasinin bir sonucu olarak gelismis olmasi muhtemel davranis bicimi. gecenlerde ofis arkadasimin kucuk kizi (4 yas) dusup on disini kirdi. ertesi sabah kalktiginda ilk is aynaya kosmus, sonra da babasina gidip "noch nicht (daha degil)" demis. kirilan disin, kirilan kalbin, kirilan hayallerin ustune uyuyup, acilari bolca karmasik ruyayla soslayinca her sey duzelmiyor belki, belki nemli, sis gozlerle uyaniyor insan gene; ama "noch nicht" diyebilmek bile uykunun bir ise yaradigini gostermiyor mu?