şükela:  tümü | bugün
 • başrollerinde tarık akan ve harika avcı'nın oynadığı, cine 5 de aşağı yukarı her ay 1 kere mutlaka yayınlanan damardan bir türk filmidir.
  tarık akanın da ciddi rollerinin içinde sakallı tiplemeyle çıkardığı en başarılı film diyebiliriz.

  ---spoiler---
  yetim kaldıktan sonra hayatını helal kazançla ve dürüst şekilde geçirmeye çalışan yusuf'un her fırsatta hakkını korumak için başı belaya girer ve senelerce cezaevine girer çıkar. günlerden bir gün zorla hayat kadını edilmiş komşusu sabahatı tanır, sever ve hayatını kurar.
  ancak yakalarını bırakmayan kara bulutlar yüzünden sabahat tekrar pazarlanmaya başlar. dünyaya getirdikleri bebekleri de ihmalden kaynaklanan hastalık sebebiyle ölünce gerçeği öğrenen yusuf cinnet getirerek istanbul'u kana bular. filmin başındaki mahkeme sahnelerinde de bunu anlatır.
  ---spoiler---
 • bu filmde insanlar nasıl bir yerde yaşıyor anlamadım. birer odaları var ev diye, bir sürü aile aynı mutfağı, tuvaleti falan kullanıyor.
 • müziği yeter denebilecek film...
 • yusuf'un(tarık akan) olay sonrası toplanan meraklı kalabalığa bıçakla daldığı filmdir.

  ayrıca filmin sonundaki mahkeme sahnesi kibar feyzo'nun sonu ile birebir aynıdır.

  acı dünya;
  http://www.youtube.com/…ailpage&v=svqwhd8ohji#t=222

  kibar feyzo;
  http://www.youtube.com/…ilpage&v=styv1188zgq#t=4943
 • ne zaman yayınlansa izlerim ben bu filmi. bir de hafız yusuf efendi ile tatar ramazan. öyle bir görev benimkisi. bünye şartlanmış demek.

  müziği çok etkileyici. içim acıdıkça acır. kendime eziyet gibi anasını satıym.
  --- spoiler ---
  o tarık akanın eve gelişi. harika avcının yemek yapmamış olması. evde çocuğa bakan komşunun, bunun bir derdi var sürekli ağlıyor demesi, adamın o bataklıktan kurtulamayışlarının sebebini karısına yüklemesi filan off hep ızdırap.
  --- spoiler ---
  şurdan izle demek istediğimi anlıycan
 • türk sinemasının en arabesk filmlerinden birisidir kanımca. hayata tutunamayan bir adamın tam da işleri yolunda gitmekteyken eski bir genelev fahişesi ile karşılaşması ve daha da dibi bulması konu edilir. tarık akan çok iyi oynuyor, harika avcı da çok güzel.
 • “hep sen sordun hakim bey şimdi ben soruyorum, yaşadım mı ben?”