• çoğu zaman bir "hayır" cevabı...

ilkokulda sınıf arkadaşı, avukat çocuğu gökşin'in yeni spor ayakkabılarını gören çocuğun babasına "baba bizim borçlarımız yakında biter mi? ben bir şey isteyecektim de" sorusundan aldığı cevap gibi.
  • fakültede bir arkadaşımızın hoşlandığı bir çocuk vardı. kız okula sırf onu görebilmek için geliyordu diyeyim de, siz hesap edin saplantının boyutunu. şans bu ya, bazen birkaç saniye bazen birkaç adım sürekli ıskalardı onu uzaktan da olsa görebileceği sayılı birkaç anı. ah zavallım. bir gün, başka bi arkadaşımla birlikte okulun bahçesinde bu çocuğu gördük. tabii bizim duyargalar açık: platonik is detected. alarm veriyoruz. baktık ki bir de ne görelim, çocuk kendi kendine konuşuyor. evet, bildiğin deli! gülüyor, itiraz ediyor, sinirleniyor, tane tane açıklıyor ama bu çocuk kendi kendine konuşuyor be abi. şoklardayız. arkadaşa dedik ki, "seninkini gördük bugün." hemen bi panikle: "hani nerde? yine mi kaçırdım? nasıldı? iyi miydi?" birbirimize baktık ve sadece şunu diyebildik biz: "merak etme, gayet iyiydi. bayağı bi iyiydi. fazla iyiydi."
  • her insanın hayatında vardır. kimi görmezden gelir, kimi üzerine gider, kimi basamak yapıp yükselir, kimi dert edinir.
    hayat size daima acı verir onu ne yapmak istediğiniz size kalmış.
  • "onaramazdım kırdığım yerleri,
    onaramazdın kırdığın yerleri

son bir nefesle sana sarıldımdı.
    en acısı buydu.
    en acısı buydu."*
  • asil aci gercek ise insan irkinin hala karanlik caglarda yasamasidir. yok bilim teknoloji insanlik aya ayak basma falan hepsi yalan. ben sadece uc soru sorarim sana. bu dunyada insanlar hala acliktan oluyormu? oluyor. bir insan bir insani hala nedensiz olduruyormu? olduruyor. insanlar hala hastaliktan oluyormu? oluyor. o zaman orta cagdan bu zamana ne degismis? hic birsey. iste aci gercek insanligin hala orta cagda olmasidir. istanbulun fethi falan hep bos.
  • mesela ayrıldığında acı çekmeden seni unutsun diye içinden geçirdiğin sevgilinin seni zaten aldatıyor olduğunu anlamak acı bir gerçekle yüzleşmektir. life kicking you in the shins diye de bilinir.
  • iyilikten gerçekten maraz doğuyormuş
    iyilikler ne zaman acı oldu??
  • şu dünyada duymuş olduğum en gereksiz 3-5 kelimede başa oynar bu. öyle yavşak bir laf.
    herkesin gerçekliği farklıyken, senin gerçeklerin olan şeylerin başkası için tereffuat olduğu şu dünyada bu x değişkenlerine "acı" sıfatını eklemek ne derece doğru ve mantıklı, bunun muhasebesini sizlere bırakıyorum sayın okurlar.
    saygılar sevgiler.
  • dun aksam tv8'de yayinlanmis eric roberts filmi..
  • ne zaman karşılaşsak gözlerimizi kaçırıyoruz birbirimizden , kaçamak sözler ediyoruz.
    ayaküstü.
    ne zaman karşılaşsak unutmak istediğimiz ne varsa karşımızda.
    gençliğimiz!
    kimsenin olmayan gençliğimiz!
    gençliğimizi tartarken boşluk tutan avucumuzda.
    acı çekiyoruz.
    acı çeken yerlerimiz kalmış diye seviniyor, sonra ya bira içiyor ya televizyon izliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap