şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: mala vida)
 • cüneyt arkının dünyayı kurtarmadan önce* filiz akınla çevirdiği acıklı bi türk filmi. kerem ile ebru isimli iki genç birbirine aşıktır lakin öğrenirler ki düşman aile çocuklarıdır. olmazdır. napıcaklardır? beraber intihar edip huzuru ölümde bulacaklardır.*
 • kizi elde eden zengin cocuk, hata yapan genc kiz ve seven ve sonradan zengin olacak, kizimiza a$ik genc cocuk tiplerinin hepsini ali$ilmi$in di$inda cizen bir film...
  zengin cocuk o kadar $erefsiz degil, kizimiz o kadar masum degil, seven cocuk da kasarak degil piyangoda zengin oluyor.
 • turkan manikurcudur, tamirci parcasi ayhan isik'la flort etmektedir. zengin bir musterinin oglu olan ekrem bora turkan'a musallat olur, turlu sebeplerden dolayi turkan ayhan'i terkeder. ayhan'a piyangodan para cikar, cok zengin olur, insaatlar yapar, intikam amaciyla ekrem bora'nin kizkardesi nebahat cehre'yi bozar (kizligini), ancak eski sevgililer halen birbirlerine asiktirlar. sonunu soylemiyim.

  ayni isimde ama farkli senaryo ile yillar sonra cekilen cuney&filiz filminin jeneriginde ise filmin adı "aciyi hayat" diye yazar, pek guleriz.
 • aynı isimde 3 film vardır yeşilçam tarihinde. bunlar:

  acı hayat ( 62 ): metin erksan'ın yazıp yönettiği ve eleştirmenlerce en başarılı 100 türk filmi arasında gösterilen, başrollerini ayhan ışık, türkan şoray, ekrem borave nebahat çehre'nin paylaştıkları ilk acı hayat.

  (bkz: türkan şoray/@wunsch vertrauen)

  acı hayat ( 73 ): senaryosu fuat özlüer, rejisi orhan aksoy imzası taşıyan bu filmin başrollerinde cüneyt arkın, filiz akın, ayfer feray ve bülent kayabaş oynar.

  (bkz: cüneyt arkın/@wunsch vertrauen)

  acı hayat ( 87 ): yönetmeni cevat okçugil, senaryosu gazanfer dirlik imzası taşıyan bu filmin başrol oyuncuları pembe mutlu, ercan yavuz ve yılmaz köksal'dır. diğer iki filmin yanında esamesi bile okunmayacak kadar özensiz bir filmdir.
 • yönetmeni tarafından, "türkiye'nin beklediği dizi bu, yakında geliyor" şeklinde tanıtılmış dizi. açıkçası ben beklemiyordum. ilginçtir, tanıtım esnasında arkaplanda çalıkuşunun müziği çalıyordu.
  asıl filmde ekrem bora, sosyetik bir züppeyi canlandırır. onun yerine oynayan şahıs ise rolüne çok iyi oturmuş. karakteri, "konuşmayı bile beceremeyen bir adamdır" şeklinde tanıtırken kendi yaptığı türkçe hataları beni benden etmiştir.
 • kenan imirzalıoğlu nun oyunculuğunun her geçen gün yükseldiğini gösteren osman sınav yapımı ne tür bir etki yaratacağı belli olmayan yeni show tv dizisi..
 • osman sınavın şükrü avşar hakkında dava açmasına dolaylı yoldan neden olan dizi.çünkü osman sınav acı hayatın haklarını satın almış,ama diziyi yayına sokana kadar,benzer hikayeli ıhlamurlar altındada zengin erkekle fakir kız evlendi bile.(düşük cümle,ayrıca özne-yüklem uygunsuzluğu.)
  ama bu dizinin zengin ve kötü adamı ıhlamurlar altındanın zenginiyle farklıdır çünkü ıhlamurlar altındada ki zengin adam iyilik meleği gibi birşey şimdiye kadar.
 • ilk bolumden koparan bir diyalog;

  --- spoiler ---
  - gecen yil 11 milyon yolcu bu tip yolcu gemileri ile tasindi. onumuzdeki yil %7.6'lik bir artis bekleniyor
  --- spoiler ---

  (bkz: nasil yani)