şükela:  tümü | bugün
  • arı maya değilsen acıyı bal eylemediysen neyin artistliği anlamam mümkün değil.

acıyı sevmek olur mu demeden acıyı sevenlerdenim ben de, hoo huu ssss gibi nidalar eşliğinde tüketirim ama hakkını da veririm acı olana asla acı değil demem.

ama bi kesim var ki anlamam mümkün değil, adam kıpkırmızı kesilmiş acıdan, alnından terler akıyor, gözleri kızarmış ağlamaklı ama "o kadar da acı değil ya" derdinde. sebep? dayanıklıyım mesajı mı? kime bu mesaj?

diğer taraftan "o kadar"dan kasıt nedir? nerede bu "o kadar acı"? hayır gidelim bulalım konuşalım kendi anlatsın seviyesini. ama ben biliyorum ki onu da bulsak onu da yese bu adam, yine kuracağı cümle belli; o kadar da acı değil yaa! lan olum suratının ifadesi değişti, şeklin kaydı neyin peşindesin. o kadarını da al bak şuradan... git.

ejderha mısın sen, insansın insan.
  • doğru teşhis. bir çalışma arakadaşımız vardı, istanbullu'ydu. yemekhane'de yemek yerken çorbanın içine bütün acıyı döküyordu. çorba adeta bulgur pilavına dönüşüyordu. herkeste hayranlıkla seyreder cem abi'nin gözlerinde ise "bu ne ki" ifadesi belirirdi. bal gibiyde acıydı, sırf hava olsun diye değil mi cem abi. okuyorsan buraları utan kendinden :)
  • acı yemeyi matah bir şey sanan, müstakbel mide ülseri arkadaşlarımızın yaptığı triptir.

yani bu bir baharat, tat katsın diye var. erkekliği ispat için kullanılması komik oluyor.
  • şeker hastalarının sinir uçları körelmiş olur. nöropati gibi hastalıklarda da öyle. bir tektkiğe girsin o acı hissetmeyen mutlaka bir şey çıkar.
  • hakli tespit. bu lafı ağlayarak söyleyen arkadaşım oldu. sümuğun akıyor dedik. ya ben gribim ondandır dedi. havasına soktugmun malları.
  • valla onu bunu bilmem benim rahmetli amcam süs biberlerini yufka ekmeğine dürüp yiyordu. adam tam bir biber hastasıydı. dediğim biberlerden ben ikinciyi yiyemiyorum üstelik acı sevmeme rağmen.

bazı kimselerde olmayan triptir.
  • tuvalette götüyle savaşanların tribidir. nasıl olsa orda görmüyoruz sizi di mi?
  • kompleksli gençlerin ağladığı başlık olmuştur. yavrucum kim, niye sizin gibi her şeyi büyüten özgüvensiz adamlarla yarışa girsin. seviyor ve yiyor bu kadar basit, matah bir şey de değil ayrıca.
    ek olarak kabullenemeseniz de çocuk yaştan beri acı yiyenlerin mevzuya bakışı farklı.
  • bunlar şey değil mi ya? korku filmine gidip gülüyorum diyenler?