şükela:  tümü | bugün
  • "çevre dostu" olarak tanımlanamayacak olan, zenginlere hizmet etmek amacıyla açılmış olan ultra lüks ticarethane.

inşa edildiği alanda kesilen ağaçların diyeti midir bu leed sertifikası? ağacın kendisini kes, yerine iğrenç binalar dik ama bu iğrenç binaları dikerken leed sertifikası al ki seni çevre dostu zannetsinler.

yemezler.

ufak not: koşuyolu halkı çevre, doğa düşmanlığınızdan ötürü size şimdiden küfür etmeye başladı.
  • hastaneden çok galeriye benzeyen yapı.
  • marmara üniversitesi'nin eski tıp fakültesi binasının bulunduğu yere inşa edilmiştir. etrafındaki binalara ve belediyenin yönetmeliklerine bakarsak, o kadar büyük bir binanın imar izninin çıkmaması gerekirdi ama burası türkiye amk. parasını, rüşvetini, hissesini, payını bastıran istediğini yapıyor.
  • ticari bir yapının sağlık veren halidir. sonuç olarak ticarethanedir.
  • hastaneden çok darphaneye benzeyen yapı.

(bkz: ticarethane)
  • yakın diye gitmeniz gerekir, aman ha araçsız gidin. minimum beş bodrum katı, iki hamleden aşağı dönmenin mümkün olmadığı u yollardan inmeyi başarırsanız geçmiş olsun iyisiniz, boşuna hastaneye gelmişsiniz. ayrıca otopark girişinde biletmatik yok diye şaşırırsanız, çıkışta süpriz olarak 15 liraya şaşkınlığınızı gideriyorlar, müsterih olun.
  • anadolu adliyesinden daha karmaşık bir bina. otopark rezalet, girişi bulmak için binaların etrafından 270 derece dönüp 5 kat yerin altına iniyorsunuz. inerken çok dikkat gerekli çünkü dönüşleri çizen mimar sonrasında kör olmuştur. arabayı takmadan dönmek büyük maharet. girişte bilet vermeden çıkışta "15 tl ateşle" demek ayrı bir kafa. illa gelecekseniz arabayı capitole bırakıp yürünebilir.
  • otoparkına girilmemesi gereken hastane. sakın otoparkına girmeyin. otoparkından uzak durun. 5 kat boyunca dikdörtgen bir yapıdan aşağı ineceksiniz ve her köşede manevra yapmak zorunda kalacaksınız çünkü kolon var dönme noktasında.
    otoparkına girmeyin demiş miydim?
  • 2 ay kadar önce gittik buraya. koridorda bir baktım ki bir hanımefendi arp çalıyor canlı olarak.

arp be abi arp... arkada tatlı bir fon müziği falan demiyorum. canlı canlı bir kadın arp çalıyordu.

koridor derken galeri gibi, genişçe bir girişten bahsediyorum. tıngır tıngır çalıyor öyle kendince. vaktimiz de dardı, öylece yanından geçerken 1 dakika kadar dinledik işte.

bir an düşündüm, ulan 38 yaşına geldim, arp nedir bilirim youtube'dan açıp dinlemişliğim çoktur da hayatımda hiç canlı yayında birisi önümde arp çalmamıştı. arp bu ya, flüt keman klarnet değil ki?

evet dostlarım ben canlı yayında arpı ilk kez bu hastanenin bu şubesinde gördüm. düşünsenize öyle bir özel hastane olmak ki içinde arp çalınması.

bir de diğer normal hastaneleri düşün. para işte. hayat.
  • acıbadem sağlık grubunun bünyesinde bulunan 95.000 m2 alanı ile en büyük hastanedir. daha sonra atakent acıbadem hastanesi gelir. ancak atakent acıbadem ssk anlaşmalı olduğu için altunizade kalitesini bulamazsınız.