şükela:  tümü | bugün
 • istanbul'un iş merkezi konumundaki maslak'a ve derbent, tarabya, sarıyer, istinye gibi yüzlerce konutluk siteleri barındıran semtlere sahip istanbul'un bu kuzey bölgesinin yıllardır ihtiyaç duyduğu, eksikliğini hissettiği yatırımlardan biridir böylesine büyük ve modern bir hastane.. kaba inşaatı bitmiştir ve planlara göre 2008'in sonunda hizmete girecektir.. türkiye'deki yatırım ve işlerin ortalama standart sapmasını eklersek 2009'un sonlarına doğru muayene olmaya gidebiliriz sanırım..
 • büyük ölçüde tamamlanmış olup hizmete girmek için gün sayan türkiye'nin en teknolojik hastanesi.
 • hastane değil mübarek, 5 yıldızlı otel..
 • tecrubeli doktorlarına diyecek yok ama diğer saglık personelinin yaş ortalaması neredeyse 20'dir. sanıyorum maliyetleri minimuma indirmek için hep yeni mezun almaktalar işe.
  bina çok güzel gorünse de detaylara girdiğinizde bir laz müteahhit etkisi hissedilmekte.
  yataklı hastalar için 5 yıldızlı bir otelden farklı olmadığını söylemek mübalağa olmayacaktır.
 • bomba ihbarı nedeniyle boşaltılmıştır.

  http://www.ntvmsnbc.com/
 • bugün yapılan bomba ihbarı asılsız çıkmıştır.

  http://www.hurriyet.com.tr/…em/11583265.asp?gid=229
 • sanırım türkiye'nin ilk sosyete hastanesi. girişteki bilgi masasındaki bilgisayarlar'ın macbook air olduğunu görünce "çok pis götüme kaçacak galiba" dedirtir, kaçırır.
 • yaklasik 5000 ytl ye yakin saglik harcamasi yapildigi halde ve bunu bilmelerine ragmen kahve makinesinin yuttugu bir tl icin bin dereden bin su getiren calisanlara sahip kurum. doktorlarina ve teknik seviyeye diyecegim bir sey yok. gercekten cok iyi. lakin fiyatlari asiri pahali ve inanilmaz bir koordinasyon sorunlari var. türkiye de altiyapiyi olusturmadan direkt acalim da para gelsin mantiginin bir örnegi. recep tayyip erdogan in actigi 4.levent-maslak hatti gibi, evet maslak a kadar gidiyor ama nerdeyse bir saat sürüyor. ayni hesap.
 • doktorlarına cümleler hazırladığım hastane. şimdi de kuruyorum:
  ayak parmağında kırık teşhisini koyuyorsunuz pek güzel. ilk müdahaleyi yapıyorsunuz o da güzel. 2 hafta boyunca insan atel/sargının değişmesi gerektiğini söylemez mi? arada 2 kere kontrole çağırıyorsunuz, röntgenleri inceliyorsunuz, kırıkta bir kemikleşme var diyorsunuz, sargı için yine tık yok. e ne oluyor sonra? ben 2 haftadan sonra hasbelkader fark ediyorum, sargının dışına fışkıran irinli kanlı iltihabı. bir açıyoruz ki sargıyı, kırık parmağın yanındaki sağlam parmak, öyle bir kamufle edilmiş ki sargının içinde, havasızlıktan doku çürümesi olmuş, lezyon olmuş ve de "parmağın kesilmesinden başka çare kalmaması"nın direğinden dönmüşüm. işin insanı donduran tarafı da sağlam bir parmağın bu hale gelmesi. yani bundan sonra maslak tarafında trafik kazası geçirmediğim sürece, önünden bile geçmeyi düşünmüyorum. ha sonrasında amerikan hastanesi'nin aciline gittik, 2 haftadan beri ilk kez bir gece deliksiz uyudum, yaptıkları müdahaleden sonra. onlara da teşekkürü bir borç biliyorum.
 • bazı odaları beş yıldızlı oteli aratmamasına rağmen; tuvalete girecek refakatçinin 2 saat tuvalet kağıdı beklemesi ve (sıkı durun) ameliyat sonrasında ayılan hastanın tam 1,5 saat boyunca ağrı kesici beklemesi gibi ayıpları üzmüş olan kurum... "efendim kalmamış, hemen aldıracağız" açıklaması tuvalet kağıdı için yapılmış olsa bir derece de; ameliyat saati bir hafta önceden belli bir hastanın ağrı kesicisi için yapıldığında trajikomik...

  işin daha da vahim boyutu; epidural anestezi yapması gereken kişinin acemiliği sebebiyle anestezinin bir türlü tutturulamaması ve hastanın neşter kesiğini hissettiği için bağırması sebebiyle apar topar uyutulmasıdır.